banner51

Ege'ye Kar Geliyor!

Meteoroloji verilerine göre Ege'ye kar yağışı geliyor. Bu kez kar yağışı doğu ve güney bölgelerin iç kesimlerinde görülecek.

Ege'ye Kar Geliyor!
Meteoroloji haftasonu hava durumunu açıkladı, buna göre doğu ve güney kesimlerin içi kesimlerinde kar yağışı görülecek.
 
Meteoroloji İç Anadolu, Ege ve Akdeniz bölgelerinin yüksek kesimlerinde kar yağışı; Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz bölgeleri için ise fırtına uyarısında bulundu.
 
Yapılan son değerlendirmelere göre kıyı kesimlerdeki yağışlar iç kesimlerde kara dönecek. Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Sinop ve Van çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
HAVA SICAKLIĞI : Batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR : Genellikle güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
 
DON GÖRÜLECEK BU BÖLGELER DİKKAT!
 
Meteoroloji açıklamasına göre soğuk hava haftasonu etkisini sürdürecek. Önümüzdeki iki gün boyunca Trakya, İç Ege, Marmara'nın güneydoğusu, Karadeniz'in ve Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde hafif, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde orta kuvvette ve yer yer kuvvetli zirai don olayı görüleceğinden halen üretim faaliyetini sürdüren üreticilerimizin zirai don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
 
DİĞER İLLER İÇİN METEOROLOJİNİN KAR TAHMİNLERİ
 
Burdur ve Afyonkarahisar, Isparta'nın batı çevreleri, Konya, Karaman ve Isparta'nın doğu çevreleri ile Antalya ve Mersin'in yüksek kesimlerinde kar yağışı, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Mersin'de sağanak, Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına bekleniyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Burdur ve Afyonkarahisar ile Isparta'nın batı çevrelerinde orta kuvvette, Konya, Karaman ve Isparta'nın doğu çevreleri ile Antalya ve Mersin'in yüksek kesimlerinde kuvvetli, 10-20 santimetre ve yer yer 20 santimetre üzeri yoğun kar yağışı bekleniyor. Vatandaşların, ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde azalma, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
 
ANTALYA'YA BİLE KAR YAĞIYOR!
 
Antalya'nın doğu ilçeleri Serik, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa ilçelerinde yarın sabah saatlerinde itibaren, batısından başlayarak Mersin çevrelerinde ise öğle saatlerinden itibaren kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
 
Ayrıca, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esen rüzgarın kuvvetlenerek, yarın sabah saatlerinden itibaren 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.
 
GÜNEY EGE'YE DİKKAT!
 
Güney Ege'nin güneyinde ise yarın sabah saatlerinden itibaren rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerde 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın yarın akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.
 
Batı Akdeniz'de yarın öğle saatlerinden sonra rüzgarın kuzey ve kuzeybatı yönlerde 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Çarşamba günü ilk saatlerden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2014, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER