Ege'de Kuvvetli Fırtına Kabusu

Bodrum’da kuvvetli fırtına nedeniyle batmak üzere olan içinde 3 kişi bulunan yelkenli, Sahil Güvenlik tarafından son anda kurtarıldı. Fırtın bazı küçük balıkçı teknelerini batırırken, kuru yük gemileri koylara sığınmak zorunda kaldı.

Ege'de Kuvvetli Fırtına Kabusu
 
Bodrum’da dün gece yarısı başlayan ve bugün sabah itibariyle etkisini iyice arttıran fırtına Ege Denizi’nde hayatı kabusa çevirdi. Açık denizde dalga yüksekliğinin 5 metreye rüzgar hızının ise 85 kilometreye ulaştığı fırtınada, Bodrum’dan Turgutreis’e gitmek için limandan çıkan ’Angel’ isimli 14 metrelik yelkenli tekne Akyarlar açıklarında batma tehlikesi geçirdi. İçinde üç kişi bulunan teknenin yardımına sahil güvenlik botu yetişti. Sahil Güvenlik ekipleri de yardıma giderken zor anlar yaşadı. Yelkenli tekne, sahil Güvenlik botunun yedeğine alınıp, Akyarlar Limanı’na çekildi. Yelkenlinin zor anları DHA kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.
 
Kuvvetli fırtına Turgutreis, Yalıkavak mahalleleri sahilinde de bazı küçük balıkçı kayıklarını batırdı. Bazı tekneler ise karaya vurup, parçalandı. Güllük Limanı’ndan İsrail’e kuru yük götüren 8 dev kuru yük gemisi de Ortakent-Yahşi ve Bitez koylarına sığınmak zorunda kaldı. Bodrum -İstanköy (Kos) feribot seferleri kuvvetli fırtına nedeniyle yapılamadı.
 
Öte yandan, ’www.kosnews24.gr’ isimli Yunan internet sitesinde yayınlanan, Kos ile Kalimnos Adaları arasında fırtınaya yakalanan bir kuru yük gemisine yardıma giden römorkun yaşadığı zor anlar izleyenleri şaşkına çevirdi.
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 13:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER