banner9

Ege'de Denizi'nde Kadın Cesedi Bulundu

Bodrum açıklarındaki uluslararası sularda bulunan cesedin Suriyeli yaşlı bir kadına ait olduğu belirlendi. Öte yandan Türk Sahil Güvenlik ekipleri son bir hafta içinde toplam 85 mülteciyi, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na geçmek isterken yakaladı.

Ege'de Denizi'nde Kadın Cesedi Bulundu
Yunanistan’ın İstanköy Adasında yayın yapan "www.kosnews.gr" internet sitesinin haberine göre, bugün sabah saatlerinde Türkiye’ye ait Çatal Ada ile Yunanistan’ın Kilimli Adası arasındaki uluslararası sularda balıkçılar tarafından bir kadın cesedi bulundu. balıkçıların ihbarı üzerine bölgeye giden Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, cesedi sudan çıkardı. Üzerinde ve çantasında yapılan aramada cesedin Suriyeli yaşlı bir kadına ait olduğu belirlendi. Suriyeli kadının cesedi İstanköy Adası’ndaki bir hastanenin morguna kaldırıldı. Sitenin haberinde son bir hafta içinde Bodrum’dan İstanköy Adası’na 65 mültecinin geçtiği de belirtildi.
 
Öte yandan Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada son bir hafta içerisinde Bodrum’dan iki bot ve sürat teknesiyle Afganistan, Pakistan ve Suriye uyruklu 85 mültecinin Akyarlar mahallesi açıklarından İstanköy Adası’na geçmeye çalışırken yakalandığı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2016, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER