Efsane Genel Müdürün Ailesi de Çok Sevindi

Bolu'da bulunan Abant Tabiat Parkı ile ilgili özelleştirme ihalesinin iptal edilmesine İzmir'den dikkat çeken bir yorum geldi.

Efsane Genel Müdürün Ailesi de Çok Sevindi

Burak Cilasun / Ben TV

Türkiye'nin en bilinen doğal güzelliklerinden biri olan Bolu Abant Gölcük Tabiat Parkı özelleştirmenin eşiğinden döndü.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan alanı 2012 yılında 29 yıllığına kiralayan Bolu Belediyesi'nin çevreci grupların ve vatandaşların eylemlerinin gölgesinde özelleştirme ihalesi açtığı alandan iyi haber geldi.

Gerçekleştirilen ihale sonrası son kararını vermek üzere bir araya gelen belediye encümeni ihaleyi iptal ederken, karar vatandaşlar arasında sevinçle karşılandı.

İzmir'de de sevinç var

Bolu'da gerçekleşen ihale iptali sonrasında İzmir'den de dikkat çeken bir sevinç mesajı geldi. Küçük Kulüp Başkanı Emre Sarıgedik, ailesi için manevi değer taşıyan bir alanın özelleştirilmesinin iptalinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Sarıgedik, "Bolu'da bulunan bu doğa harikası alanda bulunan ve kartpostallara işlenen dinlenme tesisine devletimiz dedem Cavit Dinçel'in ismini vermiştir. Orman Genel Müdürlüğü döneminde yaptıklarıyla 'Efsane genel müdür' diye anılan ve Bağ-Kur Genel Müdürlüğü de yapmış olan dedem Dinçel'in isminin verildiği bu binayı da kapsayan alanın özelleştirileceğini duyduğumuz anda hiç şüphesiz ki ailece çok üzülmüştük. Zira özelleştirilip imara açılması durumunda özelliğini de kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyaydı. İhalenin iptaliyse bizleri sevince boğdu. Umuyoruz ki bu doğa harikası alan yeni bir ihaleyle daha karşılaşmaz. İhaleyi iptal eden belediye encümenine çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER