Edremit'te Fırat İçin Yürüyüş

Balıkesir’in Edremit İlçesi’nde, İzmir Ege Üniversitesi’nde çıkan kavgada ölen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı, yürüyüş düzenlendi.

Edremit'te Fırat İçin Yürüyüş
Edremit Ülkü Ocakları öncülüğünde yaklaşık 500 kişi, Edremit’teki Bekir Efendi Camii’nde, karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada ölen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kıldı. Ayrıca mevlit okutulup, Çakıroğlu için dualar edildi. Gül suyu ve lokum ikramında bulunuldu. Yürüyüş de düzenleyen topluluk "Hepimiz Fırat’ız, PKK’ya yeteriz" ve "Kana kan, intikam" sloganları eşliğinde harekete geçti. Cumhuriyet Meydanı’na yürüyen grup, ’Ülkücü yemini’ etti. Son olarak Edremit Ülkü Ocakları binası önüne yürüyen grup adına Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Halil Görmen, basın açıklaması yaptı. Görmen, "Çözüm adı verilen ihanet süreci bu defa etkisini Ege Üniversitesi’nde göstermiştir.
 
Fırat Yılmaz Çakıroğlu adlı yiğit bir kardeşimizi şehit ettiler. Üzgünüz, öfkeliyiz. Bunu asla unutmayacağız. Kimse sabırlı oluşumuzu uysal olduğumuz şeklinde yorumlamamalıdır. Şu asla unutulmamalıdır ki, ülkenin bekası ve selameti için sabır ve sükutu şiar edinen ülkücüler, fırtına öncesi sessizliği de daima içlerinde barındırmaktadırlar. Can verdiğimiz gibi canımızı korumasını da elbette biliriz" dedi. Basın açıklamasının ardından topluluk dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER