banner9

Edirne'de Teröre Bayraklı Tepki

Hakkari Dağlıca’da PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen patlayıcıların uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 16 askerin şehit omasının ardından Edirne’de esnaf işyerlerine vatandaşlar da evlerine Türk bayrakları astı.  

Edirne'de Teröre Bayraklı Tepki
Türkiye’yi yasa boğan Dağlıca’daki terör saldırısının ardından bugün Edirne’de vatandaşlar evlerini ve işyerlerine bayrak ve Atatürk fotoğrafları ile donattı. Edirne Belediyesi de binasını, ’Terörü lanetliyoruz, Şehit ailelerine sabır diliyoruz’ yazılı siyah pankart ve Türk bayrağı konuldu. Edirne Belediyesi kent genelinde ev ve iş yerlerine asılmak üzere 20 bin Türk bayrağı dağıttı.
 
Edirne Şehit Alileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği sosyal paylaşım sitesi hesabından, ‘Milletimize bu acıyı yaşatanları lanetle kınıyoruz’ yazılı mesaj yayınladı. ‘Öfkeliyiz sinirliyiz’ yazısıyla başlayan mesajda:
 
’Kim bir ananın ağlamasını istiyorsa o namussuzdur. Kim bir anayı ağlatıyorsa o şerefsizdir. Kim ki bunu siyasi istikbali için kullanıyorsa işte o hem namussuz, hem de şerefsizdir’ denildi. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2015, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER