Ecrin'in Durumu İyiye Gidiyor

Eskişehir’de 7’inci kat penceresinden yere düşerken temizlik işçisi 41 yaşındaki Şükrü Deniz’in tutarak kurtardığı 4 yaşındaki Ecrin Esen’in sağılık durumu iyiye gidiyor. Ecrin’in önümüzdeki 1-2 gün içerisinde yoğun bakım ünitesinden çıkartılıp normal servise alınacağını belirten Prof.Dr.Çağrı Dinleyici, "Ecrin’i birinin yakalaması ona çok büyük şans sağlamış, olayı en az hasarla atlatmış" dedi.

Ecrin'in Durumu İyiye Gidiyor
Gökmeydan Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı’ndaki 7 katlı Şahin Sitesi’nde geçen Cuma akşamI  meydana gelen olayda anne ve babası fabrika işçisi olan Ecrin Esen, evde kimsenin olmadığı sırada 7’nci kat penceresinden düştü. Olay sırasında sitenin önündeki yaya kaldırımını süpürEN Odunpazarı Belediyesi’nin temizlik işçisi Şükrü Deniz önce ayakkabıları ardından da kendisi düşen Ecrin’i elleriyle tutmaya çalışmış ve birlikte yere yuvarlanmıştı. Şükrü Deniz olayda yaralanmazken yaralanan Ecrin kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
 
"DURUMU İYİ"
 
ESOGÜ Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Çağrı Dinleyici, Ecrin’in sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi. Ecrin’i 1-2 gün içerisinde yoğun bakım ünitesinden çıkarıp ortopedi ya da beyin cerrahisi servisine alacaklarını belirten Prof.Dr. Dinleyici şöyle konuştu:
 
"Ecrin hala yoğun bakım ünitesinde takip ediliyor. Bize 7’nci kattan düşerek geldi. Birisi tarafından tutularak getirildiği için çok şanslı. Şu anki mevcut durumundaki en önemli etken bu. Ecrin’in şuan bir beyin kanaması ve kafatasında bir kırığı var. Sağ gözünde de bir morluğu var düşmeye bağlı. Ayrıca her iki ayağında da kırığı var, her iki ayağı da alçıda. Şuanda cerrahi işlem gerektiren bir durumu yok. Yoğun bakım ünitesinde takip ediyoruz ama solunum cihazına bağlı değil. Solunum ve kalp atımları son derece iyi durumda. Biz Ecrin’e şuanda kanamayı azaltma için ödem tedavisi uyguluyoruz. Bu tedaviyi verdikten sonra Ecrin’i annesiyle birlikte kalabileceği ortopedi servisi ya da beyin cerrahisi servisine devredeceğiz. Şu anki genel tablosu bu."
 
Prof.Dr.Dinleyici, basın mensuplarının Ecrin’in hayati tehlikesinin olup olmadığını sorması üzerine "Yoğun bakım servisinde yatan bütün çocuklar için beyin kanaması olduğu için hayati tehlikesi halen devam ediyor sonuçta servise çıkana kadar o yüzden yoğun bakım ünitesinde tutuyoruz ama yedince kattan düşme vakası için en azından genel tablosunun iyi olduğunu söyleyebilirim şuan itibarıyla" dedi.
 
"BÜYÜK ŞANS"
 
Temizlik işçisi Şükrü Deniz’in düşme sırasında Ecrin’i tutmasının büyük bir şans olduğunu söyleyen Prof.Dr.Çağrı Dinleyici şöyle devam etti:
 
"Kesinlikle çok büyük bir şans. Normalde 7’nci  kattan düştüğünde hasta bazen acil ünitesine yetiştirilmeden yaşamını orada kaybeder. Tabii ki arada bu tür vakalar oldu. 5’inci kattan düşen kimsenin tutmadığı bir hastayı biz yoğun bakımda takibini yapıp taburcu etmiştik. Ama, Ecrin olayında olay tamamen birinin yakalaması ona çok büyük şans sağlamış. En az hasarla atlatmış diyeceğim. Şu anda da durumu ciddi, hayati tehlikesi olan bir tablosu var ama birin tutması onun için çok büyük bir şans olmuş. İnşallah birkaç gün içerisinde annesinin babasının yanında servise alacağız. Ecrin çok küçük, bir herhangi bir şey söylemiyor. Zaten bir şey söylemesini de çok fazla beklemiyoruz çünkü olayın çok da farkında değil. Şu anda ailesinden ayrı bir an önce anne babasının yanında olmak istiyor. Yoğun bakımda bir huzursuzluğu ağlaması, bir  sıkıntısı da yok. Öyle de uyumlu bir çocuk. Yatağında yatıyor, servise çıkmayı bekliyor."
 
Prof.Dr.Dinleyici, ev içi kazalarından çocukların korunması için tedbirler alınması gerektiğini ekledi.
 
ANNE ARAYIP TEŞEKKÜR ETTİ
 
Bu arada Ecrin’i düşerken kollarını açarak tutan temizlik işçisi Şükrü Deniz, tek isteğinin Ecrin’in bir an önce iyileşmesi olduğunu söyledi. Ecrin’i hastanede de ziyaret etmeyi düşündüğünü belirten Deniz, "Yoğun bakımdan çıktıktan sonra hastaneye gidip onu ziyaret edeceğim. Ecrin’in annesi Yaşar Esen beni telefonla aradı. ’Allah senden razı olsun’ diyerek bana teşekkür etti" diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER