banner51

Ebola Paniği Yüzünden Boşaltılan Acil Servis Yeniden Açıldı

Ebola virüsü şüphesiyle boşaltılan Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi, dezenfekte edildikten sonra yeniden hizmete açıldı.

Ebola Paniği Yüzünden Boşaltılan Acil Servis Yeniden Açıldı
Türk hava sahası üzerinden geçen bir uçakta yolcu olarak bulunan Burkina Faso uyruklu 22 yaşındaki Balkıssa Dene, ateşi yükselince ve mide bulantısı başlayınca, uçak ebola şüphesiyle Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptı. Kadın, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ambulansla alınarak Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanenin Acil Servis’i hemen boşaltılırken, Acil Servis’teki hastalar da çevredeki diğer hastanelere sevk edildi. Hastane personeline de önlem olarak maske dağıtıldı.
 
Durumdan habersiz olarak hastaneye gelen vatandaşları ise girişte Özel Güvenlik görevlileri karşıladı. Görevliler, acil bölümünün kapalı olduğunu belirterek, vatandaşları başka hastanelere yönlendirdi.
 
Balkıssa Dene ilerleyen saatlerde hastanenin farklı bir bölümüne alındı. Bunun üzerine Acil Servis dezenfekte edilerek saat 01.00 sıralarında yeniden hastalara açıldı. Hastane doktorları kadının sağlık durumu hakkında herhangi bir bilgi vermedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER