Düzce'de Taksicinin Öldürülmesine Tepki

Düzce’de öldürülen taksici 77 yaşındaki Nurettin Yılmaz’ın cenazesi toprağa verildi. Taksi sürücüleri, cenazenin defnedilmesinden sonra araçlarıyla şehir turu atarak olayı protesto etti.

Düzce'de Taksicinin Öldürülmesine Tepki
Nurettin Yılmaz, Cumartesi akşamı taksisine binen 32 yaşındaki Bayram Çolak tarafından para konusunda çıkan anlaşmazlık sonucu bıçaklanarak öldürüldü. Bayram Çolak, olayın ardından yakalanarak tutuklandı. Nurettin Yılmaz’ın cenazesi ise İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsiden sonra ailesine teslim edildi. Yılmaz’ın cenazesi, taksici esnafının oluşturduğu konvoy eşliğinde Uzun Mustafa Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Helallik alınmasından sonra Yılmaz’ın cenazesi, Uzun Mustafa Camii’nde Vali Ali Fidan’ın da katıldığı cenaze namazının ardından toprağa verildi.
 
KONVOYLU TEPKİ
 
Cenazenin ardından taksi sürücüleri Fiskomar Kavşağı’nda toplandı. 150 taksici, araçlarına siyah kurdele bağlayıp konvoy halinde şehir turu atarak olaya tepki gösterdi. Anıtpark’ta sona eren turun ardından açıklama yapan Düzce Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Yavuz Yılmaz, "Bir meslektaşımız hunharca öldürüldü. Valimiz ve yetkililerle bir toplantı yaparak bütün güvenlik tedbirlerinin alınmasını ve tekrar gözden geçirilmesini istedik. İlk olarak GPS cihazları ile taksileri donatacağız. Ardından ise güvenlik tedbirlerini arttıracağız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER