Düzce'de Adliye Önünde Kavga

Düzce’de, terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 5 üniversite öğrencisi adliyeye sevk edildi. Adliye önünde arkadaşlarına destek için gelen 10 kişilik gruba, yaklaşık 30 kişilik başka bir grup saldırdı. Taşlı sandalyeli saldırıda 2 kişi yaralandı.

Düzce'de Adliye Önünde Kavga
Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, sosyal medyada terör örgütü propagandası yapmak suçlamasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan Düzce Üniversitesi öğrencileri R.A, A.E, M.A, U.C.B. ve M.Ş, Emniyet’teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 10 kişilik grup, arkadaşlarına destek vermek için adliye önünde toplandı. Bunu öğrenen karşıt görüşlü yaklaşık 30 kişilik grup da adliyeye geldi. Kalabalık grup, aralarında kadınların da bulunduğu 10 kişiye taş ve sandalyelerle saldırdı. Polis ekipleri biber gazı ile müdahale ederek grupları ayırmaya çalıştı. Kalabalık grup, polisin müdahalesiyle adliye önünden uzaklaştırıldı. Saldırıya uğrayan gruptan 2 kişi yaralandı.
 
Yaralılar, ambulansla Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Polis, arkadaşlarına destek için toplanan diğer 8 kişiyi Emniyet’e götürdü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
 
FOTOĞRAFLI
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER