banner9

Düzce Şehidini Uğurladı

HAkkari Dağlıca’da bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er 27 yaşındaki Cihan Aksarı memleketi Düzce’de yaklaşık 10 binlerin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin babası Cemal Aksarı, "Bir oğlum daha var o da vatana feda olsun" dedi.

Düzce Şehidini Uğurladı
 
Hakkari 6. Hudut Tabur Komutanlığı’nda görev yapan Piyade Sözleşmeli Er Cihan Aksarı’nın cenazesi İzmit’te bulunan Cengiz Topel Havaalanı’ndan alınarak Düzce’ye getirildi. Düzce Cedidiye Camii’nin önündeki alan Türk bayraklarıyla toplanan kişilerle dolarken, kalabalık İstanbul Caddesi’ne kadar taştı. On binler şehidi uğurlamak için caminin önünde toplanırken, şehidin cenazesi saat 19.30 sıralarında camiye getirildi. Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi cenaze nakil aracından indirilirken, ’Şehidim hakkını helal et bize’, ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları atıldı.
 
Şehit oğlunun Türk Bayrağı’na sarılı tabutunun başına gelen Cemal Aksarı, "Bizi bitiremeyecekler. Onların kökü kazınacak. Buralar onlara mezar olacak. Benim oğlum ölmedi. Bayram yapıyorum bayram. Utansınlar o hainler. Bir oğlum daha var o da vatana feda olsun" dedi.
 
Annesi Müşerref Aksarı ve ile şehidin ablası ise cenazenin başında gözyaşı döktüler. Cemal Aksarı sık sık yakasına asılı bulunan oğlunun fotoğrafını öptü.
 
Düzce Valisi Ali Fidan, Bolu Valisi Aydın Baruş, Düzce Belediye Mehmet Keleş, Ak Parti Düzce Milletvekilleri Faruk Özlü, Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, siyasi partilerin il temsilcileri, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan ve binlerce kişinin katıldığı cenaze namazının ardından Cihan Aksarı’nın cenazesi tekbirler getirilerek Mamure Köyü’ne uğurlandı. Şehit Cihan Aksarı dedesi Mehmet Aksarı’nın mezarının yanında toprağa verildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 21:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER