banner51

Duvardan Atlayarak Okula Giriyor

Kırşehir’deki Yusuf Sıddık Demir Anadolu Lisesi öğrencileri geç kaldıkları için kapı kapanınca, tehlikeyi göze alıp tel örgülerden atlayarak okula giriyor.

Duvardan Atlayarak Okula Giriyor
 
Dr. İsmail Yağız Caddesi’ndeki Yusuf Sıddık Demir Anadolu Lisesi yöneticileri, sabah 08.30’da başlayan derse geciken öğrencileri, okula almayınca, öğrenciler de tehlikeli bir yol seçiyorlar. Okul idarecilerinin kararı doğrultusunda okulun bahçe kapısındaki güvenlik görevlileri, geç kalan öğrencileri içeri almıyor. Öğrenciler de, yaklaşık 1 metre yüksekliğindeki beton duvar ve duvarın üzerindeki 1 metre yüksekliğindeki tel örgülerin üzerinden atlayarak okul bahçesine giriyor.
 
Derse geç kalan öğrenciler, derse girebilmek için düşme ve yaralanma tehlikesini göze alarak duvar ve tel örgü engelini aşmak zorunda kalıyorlar. Öğrenciler, “Ne yapalım. Okulun kapısını 08.30’da kapatıyorlar, gecikenleri içeri almıyorlar. Bizim bazen yazılımız, bazen sözlümüz oluyor mutlaka okula girmemiz gerekiyor. Biz de çareyi duvardan atlamakta buluyoruz” dediler.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2014, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER