'Düşman Olacağımıza, Kardeş Olalım'

Ağrı Valisi Musa Işın, toplumun eksik tarafının sevgi olduğuna işaret etti, "Bölemiyeceğimize göre, düşman olacağımıza, kardeş olalım. Kin ve nefret ile birbirimize bakacağımıza, sevgi ile bakalım" dedi.

'Düşman Olacağımıza, Kardeş Olalım'
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı ve yönetim kurulu üyelerini makamında kabul eden Vali Musa Işın, terör ve halk ilişkisini anlattı. Ülkenin batısından doğusuna, doğusundan batısına fark olmadığını ve hayatın normal devam ettiğini anlatan Vali Musa Işın, şunları söyledi:
 
"Ankara ne kadar bizimse, Ağrı’da o kadar bizimdir. Diyarbakır ne kadar bizimse, İstanbul da o kadar bizimdir, İzmir ne kadar bizimse, Van da o kadar bizimdir. Biz, böyle düşünüyoruz. Herkes burada bunu kabul ediyor, bizim ayrılmamız mümkün değil. İstesek de bu ülkeyi bölemeyiz. O zaman bölemiyeceğimize göre, düşman olacağımıza kardeş olalım. Kin ve nefret ile birbirimize bakacağımıza, sevgi ile bakalım. Toplumumuzun eksik tarafı da sevgidir. Buradan, ’canım sıkıldı İstanbul’a gitmek istiyorum, İzmir’e gitmek istiyorum’ diyene ’gitme’ demiyoruz. Kürtçe konuşmak istiyorum, yazı yazmak istiyorum, televizyon açmak istiyorum, özel okul açmak istiyorum, diyene ’yapmayın’ demiyoruz. Hiçbir şey problem değil. Temel hak ve hürriyetler, kültürel haklar konusunda şu anda devletin koyduğu hiçbir kısıtlama yoktur. Burada bazı konuşmalarımda da belirtiyorum. Eğer istiyorsanız, buyurun gelin ben size onay vereyim. Açın bir özel okul, Kürtçe anadilde eğitim verin. Çocuklarınızı da gönderin. Hiçbir şey, terörün gerekçesi olamaz. Herkesin kabul etmesi lazım."
Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER