'Durup Dururken Böyle Birşey Söylemiyor'

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, 30 Mart Yerel Seçimleri’nde İşçi Partisi’nden Beykoz Belediye Başkan Adayı olan Can Çakmak’ın da aralarında olduğu 5 İşçi Partili’nin CHP’ye katılımı için düzenlenen törenine katıldı. Hamzaçebi, Beykoz İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

'Durup Dururken Böyle Birşey Söylemiyor'
Akif Hamzaçebi, bir gazetecinin sorusu üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MİT hakkındaki iddialarıyla ilgili partilerine ulaşan ciddi duyumlar olduğunu söyledi. İddiaların araştırılması gerektiğini ifade eden Hamzaçebi, "Sorumlu bir başbakana düşen bu iddiayı elinin tersiyle itmek değil, tam tersine ’Sayın Kılıçdaroğlu ana muhalefet partisinin genel başkanıdır, bir şey söylüyorsa bunu araştıralım demek olmalıdır. Sayın Kılıçdaroğlu, durup dururken böyle birşey söylemiyor. Bu iddiayı söylüyorsa elbette kendisine ulaşmış bir bilgi, bir duyum bir dosya var. Hatırlarsanız dönemin Başbakanı sayın Erdoğan’ın daha önce ifade ettiği bir cümle var; ’Biz Kılıçdaroğlu’nun nefes alışını bile izliyoruz’ demişti. Bu, bir demokraside skandal bir cümledir. Demek ki sayın Erdoğan’ın kurmuş olduğu o yapı halen devam ediyor" şeklinde konuştu.
 
"SEÇİM NE ZAMAN YAPILIRSA YAPILSIN BİZ HAZIRIZ"
 
Hamzaçebi, partisinin seçim çalışmaları ve erken seçim tartışmalarıyla ilgili bir soruya ise şu şekilde yanıt verdi:
 
"Erken seçim konusunda iktidar partisinin bizimle herhangi bir teması olmadı. Ancak seçim ne zaman yapılırsa yapılsın biz hazırız. Erken denince herhalde bir, bir buçuk ay kadar bir erken tarih söz konusu olabilir. Böyle bir erkene almanın olmayacağını da sayın Davutoğlu ifade etti. Biz bölge toplantılarımızı yapıyoruz. Dinamik, iyi bir kadroyla ve iyi bir yönetim anlayışıyla ve yeni bir programla seçmenimizin karşısına çıkacağız"
 
Öte yandan Akif Hamzaçebi, törende CHP’ye üye olan İşçi Partililere parti rozeti taktı.
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER