Dünya Barışı İçin 30 Kilometre Yüzdü

Milli yüzücü Alper Sunaçoğlu, dünya barışına dikkat çekip farkındalık yaratmak için İzmit Körfezi’nde 3.5 saat boyunca 30 kilometre yüzdü.

Dünya Barışı İçin 30 Kilometre Yüzdü
 
Barış gönüllüsü olan rekortmen yüzücü Alper Sunaçoğlu, bugün Kocaeli’nin Gölcük İlçesi Değirmendere sahilinden İzmit Seka Park sahiline kadar yüzdü. Yaklaşık 30 kilometreyi 3.5 saatte alan Sunaçoğlu kendisini bekleyenler vatandaşlar tarafından kıyıya çıktığında alkışlandı. Türkiye’nin barışa çok ihtiyacı olduğu bir dönemden geçtiğini söyleyen yüzücü Alper Sunaçoğlu konuşmasına söyle devam etti:
 
"Ülkemizin barışa en çok ihtiyaca olduğu dönemden geçiyoruz. Toplum olarak savaştan, çeşitli mücadelelerden çok sıkıldık. Anadoludan başlayan ve tüm dünyaya yayılacak bir etkinlik planladık. 28 Eylül 1 Ekim tarihleri arasında Kandıra İlçesi Narköy’e 41 ülkeden 41 sanatçı barışa farkındalık yaratmak için burada yapılacak Barış sempozyumuna katılacak. Duyması gereken yetkililer umarım bizim bu feryadımızı duyarlar" diye konuştu.
 
Güvenlik nedeniyle Donanma Komutanlığı’na bağlı Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı önünde yüzmesine izin verilmediğini söyleyen Sunaçoğlu konuşmasını söyle sürdürdü:
 
"Yüzerken herhangi bir tehlike veya sıkıntıyla karşılaşmadım. Güvenlik nedeniyle Gölcük Deniz Ana Üs Komutanlığı bölgesinde tekneye çıkmak zorunda kaldım. O bölgeyi tekneyle geçtikten sonra yüzmeye devam ettim. Ayrıca İzmit Körfezi’nin kirli olduğunu gördüm. Doğaya sahip çıkıp korumak gerekiyor. Çünkü bu deniz hepimizin denizi" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 18:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER