banner51

DSP Çanakkale'de Tanıttı

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, iki ay önce startını verdikleri 2015 seçimi çalışmaları kapsamında, Çanakkale’den milletvekili aday adaylığı başvurusu yapan 13 kişiyi tanıttı.

DSP Çanakkale'de Tanıttı
 
Çanakkale’ye gelen DSP Genel Başkanı Masum Türker, partilileriyle buluştu. Türker, 2015 seçimleri için milletvekilliği aday adaylığı başvurularını yapan DSP Çanakkale İl Başkanı Ufuk Çankaya ile birlikte Hüseyin Bayram, Basri Gürel, Şükran Özkan, Ruhan Başarır, Ayşe Bedir, Ali Aydemir, Gürler Çetin, Fatih Erdağı, Aydeniz Taşova, Şaban Topsakal, Devrim Sarı ve Zeki Arasan’ı partililere ve kamuoyuna tanıttı.
 
Türkiye’nin en geç 2015 yılı Mayıs ayında seçime gideceğini kaydeden DSP Genel Başkanı Masum Türker, bu seçimin çok önemli ve üzerinde durulması gereken bir niteliği olduğunu söyledi. Türker, "2015 seçimlerinden sonra 2019’a kadar hiçbir seçim yok. 2019’da Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve yerel yönetimler seçimi büyük olasılıkla birlikte yapılacak. Bu süreye kadar belirlenecek olan parlamento, ya Türkiye’yi daha büyüyerek ve bizim ülkümüz olan ulusal birlik ve bütünlüğümüzü koruyarak varlığını devam ettirecek. Ya da Türkiye’yi farklı boyutlara götürmek isteyenlerin ve bugün Türkiye’yi yönetenlerin şimdiden herkesi yeni yapıya alıştırmak için ’Yeni Türkiye’ demeye başladığı o farklı Türkiye’ye bizi götürecek. O farklı Türkiye karşımızı iki türlü çıkabilir; Federatif bir yapıyla karşılaşabiliriz ve Türkiye’nin adı Türkiye Birleşik Devletler haline dönüşebilir. Ya da tek parçalı kalırız, ama Türkiye’nin adı, bugün Türkiye’yi yöneten Cumhurbaşkanı’nın hayali olan Türkiye İslam Cumhuriyeti’ne dönüşürüz. İkisi de Türkiye’nin kuruluş felsefesine aykırıdır. İki yapı da ulusal birlik ve bütünlük içinde olan bir Türkiye’den ayrıdır. O nedenle bu seçime bizim çok iyi hazırlanmamız gerekiyor" dedi.
 
DSP olarak Türkiye’nin yeni yapılanmasında kendilerine düşen bir görev olduğunu aktaran Genel Başkan Masum Türker konuşmasını şöyle tamamladı; "Ya Türkiye’nin var olması mücadelemizi sürdüreceğiz, ya da Türkiye’nin bu şekilde değişime uğramasına seyirci kalacağız. Biz Türkiye’nin kurucu felsefesine inanan, özgür ve bağımsız bir Türkiye ülküsünü savunan partililer olarak silkinişimizi geçen sene 10 Mart’ta ilk kongremizi Çanakkale’de yaparak başlatmıştık. Bugün burada yine bir ilki Çanakkale’de paylaşmak üzere birlikteyiz. Ankara’da iki ay önce il başkanları ve parti meclisimiz ile yaptığımız toplantılarda 2015 seçimlerine şimdiden hazırlanma kararı verdik. Bununla birlikte, partimizin seçim bildirgesini hazırlamak üzere çalışmaya başladık. Ayrıca daha seçim kararı alınmadan ada adaylarımızı belirleme çalışmalarını başlattık. Şu anda Türkiye’nin her yerinde, her ilinde aday adayları dosyalarını tamamlayarak genel merkeze iletmeye başlar hale getirdi. Biz yine uğur getirsin, Çanakkale’nin gücü bu düşüncemize güç katsın diye ilk aday adaylarının tanıtılacağı ve meşaleyi yakacağımız il olarak Çanakkale’ye seçtik."
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2014, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER