Dövüp Türkiye Sınırına Attı

Edirne’den yasadışı yollardan Bulgaristan’a geçen 2 İranlı kaçak, Bulgar polisi tarafından dövülerek Türkiye sınırına bırakıldı. yurda geldikten sonra sağlık ekiplerinin müdahale ettiği İranlı kaçaklardan birinin ayağı, diğerinin ise kolunda kırıklar olduğu bildirildi. 

Dövüp Türkiye Sınırına Attı
Edirne’ye gelerek yasa dışı yollardan Bulgaristan’a geçen İran uyruklu 2 kaçak yaralı halde polisi arayarak yardım istedi. Bulgaristan sınırına 15 kilometre uzaklıktaki Yeniimaret Mahallesi’ne gelerek polisi arayıp yardım isteyen ayağından ve kolundan yaralı 2 İranlı, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından yapılan müdahalede birinin ayağında diğerinin de kolunda kırık olduğu tespit edildi.
 
’BİZİ BULGAR POLİSİ DÖVDÜ’
 
Yasadışı yollardan Bulgaristan’a geçtikten sonra yakalandıklarını ve polisinin kendilerini dövdüğünü anlatan ayağından yaralı 39 yaşındaki Habip Askeri, “Biz sınırı geçtikten sonra karşımıza Türkçe konuşmayan üniformalı insanlar çıktı. Buradan giderken 4 kişiydik. Diğer arkadaşlarımız kaçarak kurtuldu. Ben ve Asgal Keremi arkadaşım yakalandık, Bizi copla ve tekmeyle dövdüler. Çok acımasız insanlardı” dedi. Bulgaristan’a yasadışı yollardan geçip oradan Avrupa ülkelerine çalışmak için gitmek istediklerini ifade eden diğer yaralı Asgal Keremi ise “Bulgar polisi bizi durdurdu. Amacımız iş için Avrupa ülkelerine geçmekti. Kaçamadık. Ellerindeki sopalar ve tekmelerle yaklaşık 10 kişi bizi dövdüler. Ardından bizi Türkiye sınırına attılar” diye konuştu. Yaralı İranlı kaçaklar tedavileri için ambulansla Edirne Sultan 1’inci Murat Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER