Dönüş Yoğunluğu Sürüyor

10 günlük Kurban Bayramı tatilini yurt içi ve yurt dışı tatil noktalarında geçiren vatandaşların dönüş yolculuğu nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda yoğunluk yaşandı.

Dönüş Yoğunluğu Sürüyor

TATİL DÖNÜŞÜ BAŞLADI HAVALİMANINDA YOĞUNLUK YAŞANIYOR


10 günlük Kurban Bayramı tatilini yurt içi ve yurt dışı tatil noktalarında geçiren vatandaşların dönüş yolculuğu nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda yoğunluk yaşandı. Bayram tatilinin bugün sona ermesiyle birlikte her tatil dönüşü olduğu gibi bu günde Atatürk Havalimanı'nda etkisini gösterdi. Tatilcileri dönüşü nedeniyle havalimanı dış ve iç hatlarda yolcu yoğunluğu gözlemlendi. Yoğunluğu nedeniyle polis, dış hatlar geliş katındaki pasaport kontrol bankolarını tümünü açık tutarak pasaport kuyrukları yaşanmadı. 

STRESTEN UZAK KALDIK

Bayram tatilini Antalya'da geçiren Seçil Karanlık , “Bayram tatilini 6 gün olarak değerlendirdik. Tatili antalya'da geçirdik. Yarından itibaren mesaiye başlıyoruz. Tatil başladığı zaman yola çıktığımız için giderken de gelirken de sakindi. Tatil dönüşlerinde bir gün öncesinden yoğunluk olduğu için biz son gün dönmeyi tercih ettikö dedi.  Fatma Altay ise, “Bizim tatilimiz kısa ama çok keyifli bir tatildi. Çünkü herkesin yaptığı klasik bir tatili yapmadık. Butik güzel bir otelde şehrin stresinden uzak son derece teknolojik bir ortamda çok güzel bir tatildi" dedi. Ailesiyle birlikte Antalya'dan gelen Okyanus Altay ise şunları söyledi:“Çok güzeldi çok rahattı ,yemekler güzeldi"

Kurban Bayramı tatilinin son gününde evlerine dönenler nedeniyle TEM yolu Kocaeli geçişinde yoğunluk devam ediyor.

Tatillerini memleketleri ve tatil bölgelerinde geçirenlerin dönüş yolculuğu bayramın son gününde de devam etti. TEM Otoyolu İstanbul istikameti Bekirdere rampasında yoğunluk yaşanırken, Gültepe ve Korutepe Tünel geçişlerinde de yoğunluk dikkat çekti. Yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar yavaş ilerledi. Bazı araçların arızalanması, zaman zaman da maddi hasarlı kazalar trafiğin kilitlenmesine yol açtı. Araç yoğunluğunun gün boyu devam etmesi bekleniyor.

YALOVA'DA TATİLCİLERİN DÖNÜŞÜ SÜRÜYOR

Tatilcilerin bayram dönüşlerini son güne bırakmaları, Yalova’da hem karayolunda hem de İDO’ya ait Topçular İskelesi’nde yoğunluğa neden oldu. Bayram tatilini şehir dışında geçiren tatilciler, dönüşlerinde karayolunun yanı sıra hem Osmangazi Köprüsü’nü hem de İDO’ya ait Topçular-Eskihisar Hattı’nı aktif olarak kullanıyor.

Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçiren vatandaşlar, D-130 Yalova-İzmit Karayolu’nda yoğunluğa neden oldu. Yalova İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri Osmangazi Köprüsü gişeleri, Yalova-Bursa karayolu çıkışı ile İzmit-Yalova girişinde trafiğin daha rahat sağlanması için önlem aldı. Yalova Jandarması da şehrin giriş ve çıkış noktalarında önlemlerini artırdı. Bayram trafiği yoğunluğunun yaşandığı Yalova-İzmit ve Yalova-Bursa karayolunda Yalova Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şubesi ekipleri de önlemlerini alarak her 10 kilometrede bir ekip bulundurdu. Alınan önlemlere yoğunluğa rağmen araçlar akıcı bir şekilde seyretti.

TOPÇULAR İSKELESİ’NDE 18 GEMİ GÖREV YAPIYOR

Bu arada,  İDO’ya ait Eskihisar-Topçular hattında da yer yer akıcı yoğunluk yaşandı. Bayram tatilinin son günü nedeniyle İDO gerekli önlemleri alarak sefer yapan 15 arabalı vapur sayısını 18’e çıkarttı. Araçlar, alanda beklemeksizin Topçular’dan Eskihisar’a geçiş yaptı. Bayram tatilinin son gününde gece yarısından saat 16.00’ya kadar hattan 12 bin 780 aracın geçiş yaptığı, gemilerin ise karşılıklı olarak bu saate kadar 290 sefer yaptığı bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2017, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER