Dolaptan Fuhuş Çıktı!

Iğdır merkeze bağlı Melekli Beldesi'ndeki bir gazinoda fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine polisin düzenlediği operasyonda yabancı uyruklu 12 kadın ile onları erkeklere pazarladığı iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Yabancı uyruklu kadınlar, gazinonun mutfağındaki dolabının içinden girilen tünelle ulaşılan gizli bölmede saklanırken yakalandı.

Dolaptan Fuhuş Çıktı!

Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı üzerine, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize suçlarla mücadele şubesi ekipleri, fuhuş amaçlı insan ticareti yapanları yakalamak için bir operasyon düzenledi. Melekli Beldesi'nde, tanınmamak için bir fırına ait ekmek kamyonetine binerek operasyona giden polis, bir köy minibüsünde fuhuş yapıldığını tespit etti. Ardından polisler, bu kez 34 plakalı lüks otomobillerle bir gazinoya baskına gitti. Melekli'deki gazinonun mutfağına giren polisler, dolabın kapağının açılmasıyla girilen tünelle ulaşılan gizli bölmede saklanan yabancı uyrukları kadınları yakaladı.
Polis, yabancı uyruklu 12 kadın ile insan ticareti yapan 2 kişiyi gözaltına aldı. Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen Kazakistan, Kırgızıstan, Gürcistan ve Azerbaycan uyruklu kadınlar, fuhuşa yapmaya zorlandıklarını ileri sürdü. Yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edilirken, 2 kişinin sorgusu sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 12:56
YORUM EKLE

banner47