banner9

Dolandırıcıya Yatırdığı Parayı Bloke Ettirdi

Zonguldak’ta, borçları nedeniyle bankaların kredi vermediği 58 yaşındaki Salih A., telefonla arayarak kredi çekmesine yardımcı olacağını söyleyen kişiye inanıp hesabına 2 bin 50 lira yatırdı. Dolandırıldığını fark eden Salih A, dolandırıcı çekmeden parayı bloke ettirdi.

Dolandırıcıya Yatırdığı Parayı Bloke Ettirdi
Emekli Salih A., ihtiyaç kredisi çekmek için banka şubelerine başvuruda bulundu. Ancak bankalara olan borçları nedeniyle Salih A.’ya kredi verilmedi. Salih A.’yı cep telefonundan arayan bir kişi, "Biz htiyaç sahiplerine kredi çekiyoruz, siz de ister misiniz?" dedi. Telefondaki dolandırıcıya inanan Salih A., kredi masrafları için para talep eden kişinin hesabına PTT şubesinden 2 bin 50 lira para yatırdı. Bir süre sonra, hesabına para yatırdığı kişiye cep telefonu ile ulaşamayınca dolandırıldığını anlayan Salih A., şubede görevlilere durumu anlatarak polise haber verdi. Dolandırıcı çekmeden para bloke edildi. 
 
İfadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen Salih A.’ya parasının, yapılacak işlemlerin ardından geri verileceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2016, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER