banner9

Dolandırıcılardan 444'lü Hat İle 2 Milyon Liralık Vurgun

Bursa’da bilgisayara yüklenen özel bir program ile normal cep telefonu numarasını 444’lü banka numarasına çevirerek dolandırıcılık yapan üç kişi polis tarafından yakalandı. Zanlıların bu şekilde banka bilgilerini aldığı kişilerden 2 milyon liralık haksız kazanç elde etitği ortaya çıktı. 

Dolandırıcılardan 444'lü Hat İle 2 Milyon Liralık Vurgun
Yapılan bir ihbarı değerlendiren Bursa polisi, bilgisayara yüklenen özel bir proğram ile aradıkları kişilerin cep telefonu ekranına, bankaların kullandığı 444’ telefonlar ile ulaşan bazı kişilerin, vatandaşları dolandırdığını belirledi. Polis, kendilerini banka görevlisi olarak tanıtan bu kişilerin, "Bizden çekmiş olduğunuz kredi masrafını hesabınıza iade edeceğiz. Bunun için kredi kartı bilgilerinizi vermelisiniz" diyerek aradıkları kişilerin bilgilerini alıp daha sonra hesabındaki paraları, İstanbul’da yaşayan ve ismi açıklanmayan bir kişinin hesabına aktardığını tesbit etti.
 
Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri isimlerini belirlediği M.E.H. (23) H.B.G. (27) ve A.O.’yu (27) savcılıktan alınan izinin ardından gözaltına aldı. Bu şekilde 2 milyon lira haksız kazanç elte ettikleri tesbit edilen zanlılar, ifadeleri alındıktan sora ’Dolandırıcılık’ suçundan adliyeye çıkartıldı.
 
Zanlılardan A.O.’nun daha önce de bu suçtan gözaltına alınıp sevk edilidği nöbetci mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER