Dolandırıcılara17 Bin Lira Gönderirken, Polis Kurtardı

Ordu’da kendisini polis ve savcı olarak tanıtan telefon dolandırıcılarının tuzağına düşen 65 yaşındaki İsmet Altunsoy’u, bir bankadan çektiği 17 bin lirayı dolandırıcılara havale etmek üzereyken polis engelledi.  

Dolandırıcılara17 Bin Lira Gönderirken, Polis Kurtardı
Ordu’nun Altınordu İlçesi’ne bağlı Yeni Mahalle’de oturan emekli İsmet Altunsoy’u dün mesai bitimine yakın cep telefonundan arayan dolandırıcılar, kendilerini polis ve savcı olarak tanıttı. İdidaya göre Altunsoy’a telefonlarının dinlendiğini, banka hesaplarının örgüt tarafından boşaltılacağını söyleyen dolandırıcılar telefonu da hiç kapatmamasını istedi. Ailesinin ihbarı üzerine harekete geçen polis İsmet Altunsoy’un kimliğini büyüterek tüm bankalara gidip görevlilere gösterdi. Telefonu da sürekli meşgul olan Altunsoy’a ulaşamayan ekipler kent merkezini didik didik aradı. İsmet Altunsoy’un otomobiliyle otogar mevkisindeki banka ATM’lerine gittiği ihbarı geldi. Buraya yönelen ekipler kısa sürede Altunsoy’a ulaşarak parayı dolandırıcılara yatırmasını önledi.
 
17 BİN LİRA YATIRACAKMIŞ
 
Yeni Mahalle karakoluna götürülen ve burada ifadesi alınan Altunsoy, parasını kurtardığı için polise teşekkür etti. Bir bankadan 17 bin lira çektiğini belirten Altunsoy şunları anlattı:
 
"Bana ’telefonların dinleniyor birkaç gündür’ dediler. ’Bankada hesabın var mı?’ diye sordular. Ben de falan yerde birkaç miktar var dedim. ’Onu bloke etmek istiyorlar’ dediler. ’Sen bankaya git parayı çek arabaya git, biz seni tekrar arayacağız’ dediler. Telefonu hiç bırakmıyorlar, başkasını arama şansı vermiyorlar bana. ’Mesai bitiyor bunu sonlandır’ dediler. Kimlik numarası isim verdiler parayı yatırmam için. Sonra bana polisler ulaştı karakola getirdiler."
Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER