Dolandırıcılar güvenlik kamerasında

Zonguldak'ta sahte fatura ile kullanılmış kartuşları teslim ederek 480 lira alıp kaçan 2 kişi güvenlik kamerasına yansıdı.

Dolandırıcılar güvenlik kamerasında

Zonguldak'ta gittikleri markette kendilerini  kartuş firması çalışanı olarak tanıtarak, görevlilere market sahibinin kartuş siparişini getirdiklerini söyleyip, sahte fatura ile kullanılmış kartuşları teslim ederek 480 lira alıp kaçan 2 kişi  güvenlik kamerasına yansıdı.

 
Önceki gün, Karaelmas Mahallesi İstasyon Caddesi'ndeki markete giren 2 kişi, kendilerini kartuş firması çalışanı olarak tanıtıp, market sahibinin kartuş siparişini getirdiklerini söyledi. Market sahibinin firmayı arayıp kartuşları teslim etmelerini, ödemeyi de kasadaki görevlinin yapacağını söylediğini iddia eden 2 kişi, ellerindeki sahte faturayı da gösterdi. Kullanılmış kartuşları fatura ile birlikte teslim eden şüpheliler, görevlinin verdiği 480 lirayı alarak marketten ayrıldı.
 
AYNI YÖNTEMLE 6 DOLANDIRICILIK 
 
Bir gün sonra aradıkları market sahibinin kartuş siparişi vermediğini söylemesi üzerine dolandırıldıklarını anlayan görevliler, polise haber verdi. Marketin güvenlik kamera kayıtlarını inceleyen polis, 2 kişinin eşgal ve kimliklerini belirledi. Ereğli'de aynı yöntemle 6 dolandırıcılık olayına karıştıkları belirtilen 2 kişinin yakalanması için çalışma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2012, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER