Dolandırıcılar, Bankada Yakalandı

Iğdır’da telefonla aradıkları kişiye kendilerini savcı olarak tanıtıp, kandırarak hesaba aktardıkları parayı çekmek için bankaya giden dolandırıcılar suçüştü yakalandı.

Dolandırıcılar, Bankada Yakalandı
 
Iğdır’da oturan 18 yaşındaki Burak Gergen ile 21 yaşındaki Mehmet Başak Uşak’ta yaşayan 74 yaşındaki Ali Osman Rüzgar’ı arayarak kendilerini savcı olarak tanıttı. Gergen ve Başak, Ali Osman Rüzgar’a terör örgütüyle bağlantısı bulunduğunu örgütü çökertmek için hesaba 45 bin lira aktarmasını istedi. Teknik takibe takılan Başak ve Gergen, Iğdır’daki bir bankadan parayı çekerken polisler tarafından suçüstü yakalandı. Gergen ve Başak, Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadelerinin ardından adliyeye çıkarıldı.
 
Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, uyarılara rağmen çok sayıda kişinin dolandırıcılara para kaptırmaya devam ettiğini söyledi. Emniyet Müdürü Babal, "Devletin polis ve savcısı telefonla hiçbir vatandaştan para istemez. Bu tür dolandırıcılara asla inanmasınlar. Böyle bir durumla karşıkarşıya gelirlerse 155’i arayıp ihbar etsin" dedi.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER