banner9

Dolandırıcı Suçüstü Yakalandı

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde 60 yaşındaki emekli kadın M.Ş.’yi telefonla arayıp, kendisini polis olarak tanıtarak bilgilerinin terör örgütünün eline geçtiğini söyleyen dolandırıcılar 1 gün içerisinde ziynet eşyaları ile 84 bin lira parasını aldı. Bununla yetinmeyen dolandırıcılar 50 bin lira daha isteyince parayı almaya gelen Berfin Y. suçüstü yakalandı, 2 şüpheli kaçtı.

 Dolandırıcı Suçüstü Yakalandı
Esentepe Mahallesi’nde oturan emekli kadın M.Ş.’yi ev telefonundan arayan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıttı. Dolandırıcılar, kimlik bilgilerinin terör örgütünün eline geçtiğini ve operasyon düzenlemek için para vermesi gerektiğini öne sürdü. Paniğekapılan M.Ş., banka hesabından çektiği 30 bin lirayı eve gelen ve polis zannettiği kişiye verdi. Dolandırıcılar daha sonra yeniden telefon açarak M.Ş.’den yeniden para vermesini istedi. Bu kez de M.Ş. evdeki 21 çeyrek altın, 3 yüzük, 1 adet altın kolye, 2 bilezik ile 4 bin 900 lira parayı dolandırıcılara teslim etti. Üçüncü kez para isteyen dolandırıcılara banka hesabından çektiği 50 bin lirayı veren M.Ş. aynı gün içerisinde ziynet eşyalarının yanı sıra 84 bin 900 lirayı polis sandığı kişilere verdi.
 
DAHA FAZLA PARA İSTEYİNCE YAKALANDI
 
Aldıkları paralarla yetinmeyen dolandırıcılar 1 gün sonra yeniden telefonla aradıkları M.Ş.’den 50 bin lira daha yatırması gerektiğini ve operasyonun bitmek üzere olduğunu söyledi. Banka hesabında hiç parası kalmayan M.Ş.’ye kredi çekmesi için tavsiye bulunan dolandırıcılar parayı acilen istediklerini söyledi. Bankaya kredi başvurusu yapan M.Ş. işlemlerin uzun süreceğini düşünerek komşusuna gidip borç istedi. Komşusu M.Ş.’nin dolandırıldığını anlayıp polise haber verdi. 3 kişi oldukları belirlenen dolandırıcıları takibe alan polis ekipleri, M.Ş.’nin evine parayı teslim almak için gelen dolandırıcılardan Berfin Y.’yi suçüstü yakalayıp gözaltına aldı. Diğer 2 şüpheli ise kaçtı.
 
KENDİSİNİ ‘POLİS SİBEL’ DİYE TANITMIŞ
 
Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alınan Berfin Y.’nin emekli M.Ş.’ye kendisini ‘polis memuru Sibel’ olarak tanıttığı öğrenildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Berfin Y., çıkarıldığı mahkemece ‘dolandırıcılık’ iddiasıyla tutuklandı. Firar eden 2 kişinin yakalanması için polis başlattığı soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER