banner9

Dolandırdığı Paralarla Kaçarken Yakalandı

Karaman'da telefonda görüştüğü 1’i kadın 2 kişiye kendisini savcı olarak tanıtıp 6 bin 450 lira il bin 235 euroyu alıp taksiyle kaçan 32 yaşındaki Ahmet Yaslıkaya, polis tarafından yakalandı. Yaslıkaya, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Dolandırdığı Paralarla Kaçarken Yakalandı
Olay, dün Karaman kent merkezinde meydana geldi. Şanlıurfa Akçakale nüfusuna kayıtlı Ahmet Yaslıkaya, bir bisküvi fabrikasında işçi olarak çalışan Erdal D.’yi telefonla arayıp, kendisin savcı olarak tanıtıp, kimlik bilgilerinin terör örgütüne eline geçtiğini, banka hesabında para varsa, kendilerine teslim etmesini ve daha sonra parayı iade edeceklerini söyledi. Dolandırıcıya inanan Erdal D., bankada parasının olmadığını ve yanında 6 bin 450 lira olduğunu söyledi.
 
KAMERALARIN OLMADIĞI CADDEYİ SEÇMİŞ
 
Bunun üzerine Yaslıkaya, parayı poşet içinde güvenlik kamerası ve mobese’nin olmadığı Ticaret ve Sanayi Odası binasının arka sokağındaki bir çöp konteynerinin altına bırakmasını söyledi. Erdal D., parayı söylenen yere bıraktı. Kısa bir süre sonra sokağa gelen Yaslıkaya, parayı alıp uzaklaştı.
 
KADINI DA DOLANDIRMIŞ
 
Yaslıkaya, aynı gün ev kadını Nuray T.’yi de telefonla arayıp aynı yöntemle tuzağına düşürdü. Nuray T. de evde bin 235 euronun olduğunu belirtmesi üzerine Nuray T.’nin adresini öğrenen Yaslıkaya, evine yakınana gelip kadından parayı teslim aldı.
 
Erol D. ve Nuray T. dolandırıldıklarını anlamaları üzerine polise haber verdi. Verilen eşkal üzerinden çalışma başlatan polis, yaptığı araştırmada şüpheli Yaslıkaya’nın bir taksiyle Karaman’dan Ereğli’ye gitmek üzere yola çıktığını saptadı. Bunun üzerine Yaslıkaya, Ereğli yakınlarında gözaltına alındı. Yaslıkaya, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yaslıkaya’nın paraları harcayamadığı ve paralanın da sahiplerine teslim edildiği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER