Doğrular'ın Cenazesi Toprağa Verildi

Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ndeki, Türk Hava Kurumu’na (THK) ait toprak piste inişe geçtiği sırada düşen eğitim uçağında yaşamını yitiren iki kişiden THK Ayvalık Şubesi ve Ayvalık Havacılık Spor Kulübü Başkanı 60 yaşındaki Mustafa Doğrular’ın cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Doğrular'ın Cenazesi Toprağa Verildi
Balıkesir Ayvalık Sportif Havacılık Kulübü’ne ait TC-ABY kuyruk işaretli eğitim uçağı, 1 Temmuz Cuma günü saat 19.30 sıralarında THK’ya ait Sarımsaklı Mevkisi’ndeki toprak piste inişte düştü. Kazada eğitmen pilot olan THK Ayvalık Şubesi ve Ayvalık Havacılık Spor Kulübü Başkanı, evli ve iki çocuk babası Mustafa Doğrular ile yanında bulunan Batı Anadolu Havacılık Derneği kurucu üyesi pilot 48 yaşındaki Nuri Balsarı yaşamlarını yitirdi. Doğrular ve Balsarı’nın cesetleri önce Ayvalık Devlet Hastanesi’ne, ardından da otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.
 
Kazada ölen kentin köklü ailelerinden Mustafa Doğrular için bugün öğlen, memleketi Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’ndeki tarihi Saatli Cami’de cenaze töreni düzenlendi. Törene, THK Genel Başkanı Kürşat Atılgan, THK Genel Sekreteri Salim Kaya, THK Ayvalık Şube Müdürü Mehmet Söylemez, THK Teftiş Kurulu Başkanı Yücel Zengin, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı CHP’li Rahmi Gençer, Ayvalık Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı İbrahim Kantarcı, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Doğrular’ın eşi Fatoş Doğrular, oğlu Süreyya Doğrular, kızı Güler Faga, ağabeyi Emin Doğrular ve kardeşleri Naciye Yemincioğlu, Levent Doğrular, Mehmet Doğrular, diğer yakınları katıldı.
 
Cenazede, Güler Faga’nın babasının tabutu başında ağlaması yürekleri dağladı. Süreyya Doğrular da babasının cenazesinde güçlükle ayakta durabilirken, metanetini korumaya çalıştı. Törende konuşan Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Kürşat Atılgan, Mustafa Doğrular’ın tam bir uçuş tutkunu olduğunu, Türk havacılığının gelişmesinde büyük katkıları olduğunu vurgulayıp, ailesi ve Ayvalık halkına başsağlığı diledi. Atılgan, sivil havacılıktan gelen bir ekibin gerekli incelemeleri yaptığını belirtip, kazanın sebebini önümüzdeki günlerde net bir şekilde öğrenmiş olacağız. Kaza, teknik arızadan mı kaynaklandı şu an bilemiyoruz ama havacılığa gönül vermiş biri Ayvalık şube başkanımızs olan iki değerli insanı kaybettik" dedi.
 
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer de Doğrular’ın hayatını kaybetmesinden duyduğu derin üzüntüyü dile getirip, Ayvalık için çok büyük bir kaybı olduğunu söyledi.
 
Konuşmaların andından Ayvalık Müftüsü Mehmet Emin Karataş’ın kıldırdığı namazın ardından Doğrular’ın bir süre omuzlarda taşınan cenazesi ilçe mezarlığında toprağa verildi.
 
Öte yandan aynı kazada hayatını kaybeden İzmir’de faaliyet gösteren Batı Anadolu Havacılık Derneği Başkanı İşadamı Nuri Balsarı’nın cenazesinin de bugün ikindide memleketi Aydın’ın Söke İlçesi’nde toprağa verileceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER