banner9

Doğançay'ı 10 Bin Kişi Uğurladı

Iğdır’da şehit düşen polis memuru 30 yaşındaki Yaşar Doğançay memleketi Bolu’nun Dörtdivan İlçesi’nde yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Eşinin tabutuna sarılıp fotoğrafını ’Canım, canım’ diyerek öpeni Gülistan Doğançay, ardından çocuklarına sarılarak "İki oğlum var, onları da vatana hazırlıyorum" dedi.

Doğançay'ı 10 Bin Kişi Uğurladı
 
PKK’lı teröristlerin yola döşediği bombayı patlatması sonucu şehit olan 13 polisten Yaşar Doğançay için Dörtdivan İlçe Meydanı’nda tören düzenlendi. Şehidin cenazesi ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganlarıyla meydana getirilirken, birçok kişi gözyaşlarını tutamadı. Şehidin cenazesinin başında polisler nöbet tutarken, yakınları gözyaşlarına boğuldu. Doğum gününe iki gün kala şehit olan Yaşar Doğançay’ın eşi Gülistan, annesi Emine, şehidin kendisiyle aynı ismi taşıyan babası Yaşar Doğançay ile kardeşleri Türk Bayrağı’na sarılı şehidin cenazesine sarılarak ağladılar.
 
Eşinin fotoğrafını öpüp, okşarken ’Canım canım’ diyerek ağlayan Gülistan Doğançay, "Aşkım seni çok seviyorum. Hani bayramda burada olacaktın" dedi. Gülistan Doğançay, 2.5 yaşındaki oğlu Ömer Hilmi ve 6 aylık olan oğlu Ahmet Faruk’u kucağına alarak, "İki oğlum var, onları da vatana hazırlıyorum" diye seslenirken herkesi ağlattı. Şehidin cenazesinin başında nöbet tutan polis memuru da gözyaşlarını tutamadı.
 
Gülistan Doğançay ile annesi Emine Doğançay polis şapkaları takarken, kadın polis memurlarınca teskin edilmeye çalışıldı.
 
Öğle namazının ardından ilçe meydanında kılınan cenaze namazına Bolu Valisi Aydın Baruş, Düzce Valisi Ali Fidan, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ile Fehmi Küpçü, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, ilçe belediye başkanları, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı.
 
Vali Aydın Baruş cenaze namazı sırasında şehidin polis şapkası takan babası Yaşar Doğançay’ın elini bir an olsun bırakmadı. Okunan duaların ardından şehidin cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verilmek üzere Cemaller Köyü’ne götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER