Doğalgaz Çalışmasına Tepki Gösteren Esnaflar Yol Kapattı

Zonguldak’ta 3 gündür devam eden doğalgaz çalışmasına tepki gösteren esnaflar kaldırım taşı ve demir ızgaralarla yol kapatarak tepki gösterdi.

Doğalgaz Çalışmasına Tepki Gösteren Esnaflar Yol Kapattı
 
Zonguldak Belediyesi ekipleri 3 gün önce Mithatpaşa Mahallesi’ndeki İsmet Paşa Sokak’ta doğalgaz kazı çalışması için yoldaki parke taşlarını söktü. Sokak üzerinde bulunan esnaflar 3 gündür süren çalışmalara tepki gösterdi. Sökülen parke taşları sebebiyle toprak yoldan geçen araçların toz çıkarmasına isyan eden esnaflar akşam saatlerinde yolu kapattı. Bunun üzerine sokağa gelen Zonguldak Belediyesi Zabıta ekipleri yolun açılması konusunda esnafı ikna etmeye çalıştı. Bu sırada polis ekipleri de çıkabilecek herhangi bir olaya karşı sokağa geldi. Çalışmaların en kısa sürede biteceğine ikna olan esnaflar çevreden topladıkları demir ızgara, kaldırım taşları ve çeşitli malzemelerle kapattıkları yolu zabıta ekipleri ile birlikte yeniden açtı. Araç trafiği yolun açılmasıyla tekrar normal akışına döndü.
 
Sokak üzerinde 17 yıldır dükkan işleten Satiye Çınar, "Sözde doğalgaz yapılacak diye kazıldı ama doğalgaz falan yapıldığı yok. Toprağı ıslatıyoruz yine de toz çıkıyor. Kimse bakmıyor. Toz, toprak içindeyiz. Buradaki erkek esnaflar da böyle bir tepki gösterdi. Elimde olsa, erkek olsam ben de yapardım” dedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2016, 19:50
YORUM EKLE

banner47