Diyarbakır'da Şehit Polise Uğurlama Töreni

Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde PKK’lılara yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan özel harekat polisi Mustafa Katırlı, düzenlenen uğurlama töreni ile memleketi Kahramanmaraş’a gönderildi.

Diyarbakır'da Şehit Polise Uğurlama Töreni
Sur İlçesi’nde açılan hendekleri kapatmak, barikatları kaldırmak üzere düzenlenen operasyonunu 4’ncü günde dün Kurşunlu Camii için bulunduğu esnada PKK’lıların açtığı ateş sonucu şehit olan özel harekat polisi Mustafa Katırlı için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde uğurlama töreni düzenlendi. Vali Hüseyin Aksoy, 7’nci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, kamu kurum temsilcileri ve şehit yakınlarının katıldığı törende Emniyet Müdürü Adnan Taşdan konuşma yaptı. Emniyet Müdürü Taşdan, teröristlere karşı tek bir yürek olup, onlara karşı kararlı bir mücadele sürdüreceklerini anlatırken şöyle dedi:
 
"Devletin bekası uğruna şehit düşen kahramanımıza veda etmenin derin acısını yüreğimizde taşımaktayız. Bizler ülkemizin birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan, masum insanlara karşı acımasızca korku ve şiddet uygulayan hainlere karşı tek bir yürek olarak kararlılıkla sona kadar mücadele edeceğiz. Bu topraklar üzerinde yabancıların ucuz taşeronluğunu yapanlar hiçbir zaman kirli emellerine ulaşamayacaklar ve yaptıklarının bedelini en ağır bir şekilde ödeyecekler."
 
Dini vecibelerin yerine getirilmesinden sonra törene katılan polis özel harekat ekipleri, tarafından tekbir getirilerek, şehidin tabutu cenaze aracına taşındı. Şehit polis memuru Mustafa Katırlı’nın cenazesi yakınlarının gözyaşlarıyla, toprağa verilmek üzere memleketi Kahramanmaraş’a gönderildi.
Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER