Diyarbakır'da Okula Molotoflu Saldırı

Diyarbakır’da Cahit Sıtkı Tarancı İlkokul’na giren PKK’lı bir grup, okula molotof kokteyli ve el yapımı patlayıcı attı. Saldırı sonrası molotof kokteyllerinin isabet ettiği müdür yardımcılarının odaları yanarken, binada hasar meydana geldi. 

Diyarbakır'da Okula Molotoflu Saldırı
Merkez Yenişehir ilçesinin Fiskaya semtinde bulunan Cahit Sıtkı Tarancı İlkokulu’na dün gece PKK’lı bir grup molotof kokteyli ve el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenledi. Okulun arka tarafındaki penceredeki tel örgüleri parçalayarak içeri giren PKK’lılar, molotof ve el yapımı patlayıcı attı. Saldırıda Müdür Yardımcısının odasına ve koridora molotof kokteyl isabet etti. Dışarıdaki başka bir grup da diğer müdür yardımcısının odasına pencereden molotof kokteyl atıp kaçtı.
 
Saldırı sonrası okulda yangın çıktı. Çıkan yangın itfaye ve okul görevlilerinin müdahalesiyle söndürülürken, okulda büyük hasar meydana geldi. Müdür yardımcılarının odalarında bulunan bilgisayar, yazıcı ve dosyalar tamamen yanarken, okulun giriş koridorlarında büyük hasar oluştu. Sabah erken saatlerde okul görevlileri okulda onarım çalışmalarına başlarken, öğrencilerin çalışmaların tamamlanmasının ardından eğitime başlayabilecekleri öğrenildi. Saldırganlar aranıyor.
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER