banner9

Diyarbakır'da Okul Yaktılar

Diyarbakır’da yüzlerini kapatan bir grup PKK’lı dün akşam merkez Bağlar İlçesi’nde bulunan Nuri Zekiye Has Ortaokulu’na molotofkokteyli ile saldırdı. Okulun laboratuarı ile yönetici odalarından alevler yükselirken, itfaiye müdahale ederek yangını söndürdü. PKK’nın saldırısı okulun güvenlik kameraları ile görüntülendi.

Diyarbakır'da Okul Yaktılar
Merkez Bağlar İlçesi Yunus Emre Mahallesi’nde bulunan 1200 öğrencinin eğitim gördüğü Nuri Zekiye Has Ortakokulu’na dün akşam gelen yüzleri kapalı bir grup PKK’lı, okulun girişinde bulunan güvenlik görevlisini silah tehdidi ile etkisiz hale getirdi. Yanlarında bir kutu içerisinde getirdikleri çok sayıda molotofu binaya ve pencerelerinden içeriye atan PKK’lılar, binayı ateşe verdikten sonra kaçtı.
 
Çevrede bulunanların haber vermesi üzerine okula itfaiye ekipleri ile polis geldi. İtfaiye ekipleri yangını binanın tümünü sarmadan kontrol altına aldı. Polis ekipleri de kapsamlı incelemede bulundu.
 
PKK’lıların molotof atarak yaktıkları okulun yönetici odaları, laboratuarı ile bazı sınıfları kullanılamaz hale geldi. PKK’lıların okulu molotofla yakma görüntüleri güvenlik kameraları ile görüntüledi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2016, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER