banner51

Diyarbakır-Erbil Seferi Başladı

Bakanlar kurulu kararıyla Diyarbakır Hava Limanı’nın Daimi Hava Gümrük Sahası olmasından sonra, Diyarbakır- Erbil uçuşları düzenlenen törenle başladı ve ilk seferi yapan uçak, Diyarbakır’dan kalkarak Erbil’e uçtu.

Diyarbakır-Erbil Seferi Başladı
Diyarbakır- Erbil seferleri bugün düzenlenen törenle ilk seferine başladı. Havalimanında gerçekleşen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve işadamları katıldı.
 
Kokteyl programında konuşan AK Parti Genel Başkanı Eker, bugünün Diyarbakır için çok önemli bir gün olduğunu belirterek, "Sayın Başbakanımız, geçtiğimiz hafta Diyarbakır ziyaretinde bundan bahsetti. Erbil ve Diyarbakır arasında THY seferleri Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi olmak üzere haftada 3 gün olarak başlıyor. Akşam 23.45’te Diyarbakır’dan kalkacak şekilde planlandı. Bu Diyarbakır ve Erbil arasında gerek ticari, gerekse de turistik olarak ilişkilerin gelişmesine çok büyük katkısı olacaktır. Son derece önemlidir. Şimdilik sadece yolcu taşımacılığı ama gümrük altyapısı müsait olduğu için ihtiyaç halinde ileride kargo taşımacılığına dönüşme ihtimali de var. Diyarbakır’ın yeni havalimanı gördüğünüz gibi körüklü sistemle uluslararası uçuşlara güvenli ve tüm ihtiyaçları karşılayabilecek kapasiteye sahip" dedi.
 
Yapılan konuşmanın ardından ilk sefer, protokol ve konukların katılımıyla gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER