banner9

Diyarbakır Emniyetine Bombalı Saldırı

Diyarbakır’da Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne PKK’lı teröristler el yapımı patlayıcı attı. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, polis havaya ateş açmasıyla teröristler kaçtı. Kentin bazı sokaklarında ise yolları kapatan göstericiler polise molotof, havai fişekler attı. Polis, göstericiledi gaz bombası ve tazyikli su ile dağıttı.

Diyarbakır Emniyetine Bombalı Saldırı
 
Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesi’nde bulunan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne yüzleri maske ile kapalı PKK’lı teröristler el yapımı patlayıcı ile saldırdı. Atılan patlayıcı Şube Müdürlüğünün bahçesine düşerken, olayda ölen ve yaralanan olmadı. Polisin havaya ateş açmasıyla teröristler ara sokaklara kaçtı. Polis teröristleri yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.
 
Koşuyolu Semti’nin Kaynartepe Mahallesi’nde karayoluna çıkan bir grup da seyir halindeki araçları durdurarak sürücülerin anahtarlarını gasp etti. Araçlarla yolu trafiğe kapatan PKK’lılara polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Saldırganlar da polise molotof ve havai fişekler attı. Olaylar sırasında yer yer silah sesleri de duyuldu.
 
Diyarbakır’ın merkez Bağlar ile Sur ilçelerinde akşam saatlerinde polis ile PKK’lılar arasında olaylar devam etti.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER