Direkten 24 Saattir İnmiyor

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bir GSM operatörünün baz istasyonu direğine çıkan ve tüm çabalara rağmen ikna edilemeyen şahıs, 24 saattir direkte bekliyor.

Direkten 24 Saattir İnmiyor

Dün akşam saat 21.10’da 60 metrelik baz istasyonu direğine çıkan ve kimliği tespit edilmeyen şahsın aşağıya indirilmesi için ikna çalışmaları sürüyor. Kocaeli’nden gelen AKUT ekibinden 2 kişi, şahısla görüşmek için 60 metrelik baz istasyonu direğine tırmandı. Şahıs sadece bir kişiyi isterken, AKUT ekibinden sigara istedi. Yaklaşık 3 saat boyunca psikoloğun verdiği taktiklerle şahsı aşağıya inmesi için ikna etmeye çalışan AKUT personeli, tüm çabalarına rağmen başarılı olamadı. Hiçbir isteği olmadığını ve sıkıntısını kimsenin çözemeyeceğini kaydeden şahıs, adının Ömer olduğunu yazan bir not verdi. Yazıyla iletişim kurulan şahsın sağlık durumunun iyi olduğu ve aşağıya indirmek için girişimde bulunulması halinde kendine zarar vereceğini belirttiği öğrenilirken, şahsın bir ara Sakarya Valisi veya milletvekillerinden biriyle görüşme isteğinde de bulunduğu öğrenildi.

Şahsın Mart ayında Tekirdağ’da yaşanan ve 3 gün çıktığı direkten inmeyen eylemci olabileceği üzerinde duran polis, şahsın fotoğrafını şahısla temasa geçen AKUT personeline gösterdi. AKUT personeli, şahsın Tekirdağ’daki eylemciye büyük oranda benzediğini ancak emin olamadıklarını belirttiler.
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2013, 21:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER