Dilenci Foyası Çıkınca Kaçmaya Kalktı

Adana'da yaya geçidinde boylu boyunca yatıp, hasta görünümüyle dilencilik yapan genç kadın, görüntülendiğini fark edince çareyi kaçmakta buldu. Gözden kaybolup, bir süre sonra da bıraktığı terliği ile para kasesini almak için geri gelince polislere yakalandı.

Dilenci Foyası Çıkınca Kaçmaya Kalktı

 

Merkez Seyhan İlçesi'nin İnönü ile Ziyapaşa caddelerinin kesiştiği Özaltın Kavşağı'ndaki, yaya geçidini kullanan vatandaşlar, yerde yatan koltuk değnekli bir kadını görünce, hasta olduğunu düşünerek 155'i aradı. Polis ekiplerinin gelmesi beklenirken, genç kadının elindeki para kasesinden de dilenci olduğu anlaşıldı. 
 
Vatandaşların etrafında toplandığını fark eden genç kadın, yattığı yerden kalkıp, koltuk değneklerini eline alırken, para kasesini de saklamaya çalıştı. Etrafına bakındığında kameraların kendisini görüntülediğini anlayan dilenci kadın, küfrederek gazetecilerin çekimi durdurmasını istedi. İsteğinin gerçekleşmeyeceğini anlayan dilenci bu defa yerdeki terliklerini gazetecilere attı.
 
Bütün ısrarlarına rağmen çekim yapan gazetecilere engel olamayan dilenci kadın, son çare olarak koltuk değneklerini kullanarak olay yerinden kaçmakta buldu. Dilencinin gittiğini gören bir vatandaş, "Biraz sonra bunları almaya gelir. Ben muhafaza edeyim" diyerek para dolu kase ile terlikleri aldı. 
 
Bir süre sonra para kasesi ile terliklerini almak için geri gelen dilenci kadın polisle burun buruna geldi. Vatandaşların yaptığı ihbarı değerlendirmek için gelen ekip, dilenci kadını polis merkezine götürdü. Kabahatler kanununun 54'üncü maddesini uygulayan polis, dilenci kadına 74 lira cezası kesildi. Dilencinin topladığı paraya da tutanakla el koyan ekipler, genç kadını zabıtaya teslim etti
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2012, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER