banner9

Didimli İşletmecilerin Bayramda Yüzü Güldü

Aydın’ın Didim İlçesi’ndeki otel işletmecileri ve esnafın yüzü, dokuz günlük bayram tatilinde kenti tercih eden yerli turistlerle güldü.

Didimli İşletmecilerin Bayramda Yüzü Güldü
Didim’de otellerin tamamı bayramda doldu. Tesislerdeki doluluk oranı, yüzde 100’lere ulaştı. Ziyaretçilerin akın ettiği sahillerde de yoğunluk yaşandı.
 
Kumlarının rengi güneşte altın sarısını andırdığı için Altınkum olarak adlandırılan iki kilometre uzunluğundaki Altınkum Plajı, en kalabalık günlerini yaşadı. Binlerce tatilci havlusunu sermek için plajda yer aradı. Altınkum Plajı’nda yer bulamayan bazı tatilciler ise alternatif plajlara yönlendirildi. 23 adet kaydırağı, 9 adet yüzme havuzu ve kullanılabilecek birçok özellikleriyle öne çıkan Didim Aquapark, gün içinde serinlemek ve eğlenmek isteyen 3 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı.
 
İlçedeki gezinti tekneleri de kapasitelerinin üzerinde kişi ile turlara çıktı. Didim Gezi Tekneleri Kooperatifi Başkanı Ayfer Kamacı, tekne turlarındaki hareketlilikten memnun olduklarını belirterek, bayramdan sonra da aynı yoğunluğu beklediklerini söyledi.
 
Didim Turizm Derneği Başkanı Ercüment Alkaner, bayram dolayısıyla ilçedeki otellerde yer kalmadığını ifade ederek, ilçede 5 yıldızlı otellerden pansiyonlara kadar doluluk oranın yüzde 100’e ulaştığını kaydetti. Yaklaşık 73 bin olan ilçe nüfusunun bayramda ciddi oranda arttığını belirten Alkaner, "Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması turizmdeki hareketliliği etkiledi. Bayram boyunca ilçeye çok ciddi girişler oldu. Günübirlik gelenler, otel ve pansiyonlarda konaklayanlar, burada yazlığı olanları da düşünürsek bayrama sürecinde yaklaşık 500 bin yerli ve yabancı turisti ağırladık" diye konuştu.
 
DÖNÜŞ YOLCULUĞU BAŞLADI
 
Tatil sonrası ilçe otogarında yoğunluk başladı. Bayram tatilini Didim’de geçiren vatandaşlar, İzmir başta olmak üzere İstanbul ve Ankara illerine gitmek için Didim otogarında yoğunluk oluşturdu. Düzenlenen tarifeli seferlerin yanı sıra konulan ek seferlerin de dolduğu öğrenildi.
 
Didim Seyahat Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Savaş Cengiz, "Tatil öncesi İzmir, Ankara ve İstanbul’dan Didim’e ek seferlerimiz olmuştu. Tatil sonrası da Didim’den bu güzergahlara ek seferler düzenledik. Bir günde Didim’den İzmir’e 50 seferimiz oldu ve seferlerimizin tamamı da doldu. Bunun yanı sıra Ankara ve İstanbul güzergahlarında bulunan seferlerimizdeki tüm koltukların günler öncesinden dolmuş olması sebebiyle ek sefer koyduk" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2016, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER