banner9

Didim'den Baraner'e Fahri Hemşehrilik Beratı

Aydın’ın Didim İlçesi’nce, Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner’e, ’fahri hemşehrilik beratı’ verildi. Düzenlenen törende konuşan Baraner, Rusya ile yaşanan krizin Türk turizmine etkilerini değerlendirdi.

Didim'den Baraner'e Fahri Hemşehrilik Beratı
 
Öger ve TUI gibi dünyanın önde gelen tur operatörü şirketlerde üst düzey yöneticilik ve danışmanlık görevlerinin ardından Almanya merkezli tur operatörü Germany Friends’i kuran, Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner’e Didim Belediyesi tarafından ’Fahri Hemşehrilik Beratı’ verildi. Didim Belediye Meclisi toplantı salonunda yapılan törene, CHP’li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, Ticaret Odası Strateji Komisyonu Başkanı Hikmet Atilla, Didim Turizm Altyapi Hizmet Birliği (DİTAB) Başkanı Sevinç Karataş ve belediye meclisi üyeleri katıldı.
 
CHP’li Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, törende yaptığı konuşmanda, Hüseyin Baraner’in Didim sevdalısı olduğunu söyleyerek Didim’e verdiği gönüllü hizmetleri ve ilçenin tanıtımına katkısı nedeniyle kendisine Fahri Hemşehrilik Beratı verdiklerini açıkladı.
 
"DİDİM’İN ZENGİNLİĞİ İNSANLARI"
 
GermanyFans GmbH Yönetim Kurulu Başkanı ve Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner ise, 1978 yılından bu yana turizmin içinde olduğunu söyleyerek Türkiye’ye on binlerce turist getirdiklerini kaydetti. Didim’in turizm için gelecek arayan, kulaçlarla iş döndüren insan enerjisi fazla olan bir ortam olduğuna dikkat çeken Baraner, "Didim için daha güzel çalışmalar ve projeler yapmak üzere her konuda yardım sağladım. Benim dünyanın birçok yeriyle işbirliğim var. Ama Didim’in yeri ayrı. Buranın tanınması için en önemli isimleri ilçeye getirdik, tahsisler yapıldı. Ben, Didim’in en zengin tarafının insanları olduğunu düşünüyorum. Didim, Türkiye’nin en istekli ve az bütçeli olarak turizm yapılmak istenen yeridir. Ben Didim’in geleceğine inanıyorum" diye konuştu.
 
"RUSLAR BİZİM EBEDİ DOSTUMUZ"
 
Bazı tur operatörlerinin "Ruslar gelmese de olur. Farkı başka ülkeden turist getirerek kapatırız" sözlerini eleştiren Baraner, şöyle konuştu:
 
"Biz Türk turizminin önemli bölümünü Rus dostlarımızla yaptığımız birliktelikle kurduk. Türkiye’deki sayısız otel, Rus turistler sayesinde bugünkü yapılarına kavuştu. Biz, Türk turizmcileri olarak siyasetin dışındayız. Kriz, tamamen bizim dışımızda bir olay. Biz Rusları ilk günden bu yana dost olarak gördük. Birbirinden korkan iki toplumu birbirini en çok seven toplum haline getirdik. 1990’lı yıllara kadar sokakta üzerinde Rusça yazan bir kibriti almaktan korkan bir Türk toplumu varken, 2015 yılında 100 bin müşterek aile kuruldu. Çok sayıda insan ülkemize gelerek buralarda yatırım yaptı. Aynı şekilde biz Rusya’ya giderek büyük projeler ürettik. Biz Rusları ne turist olarak görüyoruz, ne de müşteri olarak görüyoruz. Bizler onları ebedi dostlarımız olarak görüyoruz."
 
 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 14:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER