banner51

Didim'de Otelin Yıldızları Söküldü

Aydın’ın Didim İlçesi’nde faaliyet gösteren bir otelin tabelasındaki yıldızlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Turizm İşletme Belgesi olmadığı halde yıldızlama işaretleri kullanarak tüketiciyi yanıltan tanıtım ve reklam yaptığı gerekçesiyle kaldırıldı.

Didim'de Otelin Yıldızları Söküldü
Aydın İl Ticaret Müdürlüğü ile Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katılımıyla oluşturulan komisyon tarafından Didim’de otellerle ilgili denetim yapıldı. Altınkum Mahallesi Yalı Caddesi’nde faaliyet gösteren bir otelin, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Turizm İşletme Belgesi olmadığı halde 4 yıldız işareti kullanarak tüketiciyi yanıltan tanıtım ve reklam yaptığı tespit edildi.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın tespiti, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Didim Kaymakamlığı Turizm Danışma Birimi’ne gönderildi. Tüketiciyi yanıltan tesisin yıldız kullanmasının önlenmesi için gerekli işlemin yapılması istendi. Didim Kaymakamı İskender Yönden’in emriyle Didim Kaymakamlığı Turizm Danışma Birimi tarafından otel hakkında işlem başlatıldı. Otelin tabelasında yer alan 4 yıldız, Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Didim İtfaiye Grup Amirliği ekipleri tarafından söküldü. İşlem sırasında Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de güvenlik önlemi aldı.
 
Didim’de, Ticaret İl Müdürlüğü ile Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün katılımıyla oluşturulan denetim komisyonunca otellerle ilgili denetimlerin sürdüğü bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 12:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER