Deveyle Selfie

Denizli’de yarın yapılacak 31’inci Geleneksel Sarayköy Deve Güreşleri’nin duyurusunu yapmak amacıyla Sarayköy Belediyesi öncülüğünde güreşlere katılacak beş devenin de bulunduğu kortej Bayramyeri Meydanı’ndan Delikliçınar Meydanı’na kadar davul zurna eşliğinde yürüdü. Vatandaşlar develeri görmek için kaldırımları doldurdu, bol bol fotoğraf çektirip, özçekim yaptı.

Deveyle Selfie
 
Sarayköy Belediyesi ve Sarayköy Kaymakamlığı’nın düzenlediği 31’inci Geleneksel Deve Güreşleri yarın yapılacak. 150 devenin katılacağı güreşlerin tanıtımı için Sarayköy Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden izin alarak develerle birlikte kortej yürüyüşü düzenledi. Bayramyeri Meydanı’na getirilen beş tülü, güreşlere katılacak develerin sahipleri ve organizasyon komitesi üyeleri davul zurna eşliğinde Bayramyeri Meydanı’ndan Gazi Bulvarı’nı takip ederek Delikliçınar Meydanı’na kadar yürüdü. Develerin bulvardan geçtiği gören vatandaşlar cadde üzerinde toplandı. Sadece resmi plakalı ve geçiş üstünlüğü olan araçların kullanabildiği bulvardan geçen develeri vatandaşlar cep telefonlarıyla görüntüledi. Belediye otobüsleri kırmızı ışıkta dururken, develer ışığa aldırmadan Delikliçınar Meydanı’na kadar geldi.
 
Denizlililer develere yoğun ilgi gösterdi. Birçok vatandaş tülülerle fotoğraf çektirirken, kimileri özçekim yaptı. Kimisi ise develerden çekindi.
 
"Babayılmaz" isimli tülüyle selfie çektiren Burhan Temurçin, bir yandan selfie çektirmeye çalışırken, bir yandan da devenin kendisini ısırmasından korktu. Çevredeki vatandaşların cesaretlendirmesiyle deveyle özçekim yapan Temurçin, "Her kez bir şeylerle selfie yapıyor. Ben de farklılık olsun diye deveyle selfi çektim" dedi.
 
DELİKLİÇINAR MEYDANI İLK KEZ BÖYLE BİR KORTEJE TANIKLIK ETTİ
 
Denizli halkını deve güreşlerine davet eden Sarayköy’ün AK Partili Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, "Deve güreşleri yüzyıllardır yapılan bir gelenekti, fakat Denizli, Delikliçınar Meydanı böyle bir korteje ilk kez tanık oldu. Bu konuda bize destek olan AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ediyoruz. Denizlili hemşehrilemiz de bu kardeşlik kültürünün yaşatıldığını hissettirmiş oldu bu şekilde. Vatandaşlar ne olduğunu anlayamadılar belki de. Devecilik bir aile kültürüdür. Tüm Denizlilileri güreşlere bekliyoruz" dedi. Delikliçınar Meydanı’ndaki tanıtımın ardından develer Bayramyeri Meydanı’na kortej eşliğinde döndü.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER