Develer, Spor Kulübü Yararına Güreşti

Muğla’nın Milas İlçesi’nde, Süper Amatör Küme’de mücadele eden Yeni Milasspor Kulübü yararına düzenlenen 9’uncu Milas Deve Güreşleri’nde, renkli görüntüler ortaya çıktı.

Develer, Spor Kulübü Yararına Güreşti
 
Milas’ta geleneksel olarak düzenlenen deve güreşlerinin 9’uncusu Milas Arena’da yapıldı. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinden yaklaşık 140 namlı devenin katıldığı güreşleri yaklaşık 5 bin kişi izledi. Deve güreşi alanına gelen CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, MHP Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, dördü de CHP’li olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, AK Parti, CHP ve MHP Milas İlçe Teşkilatı yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, belediye meclis üyeleri, güreşleri izlemeye gelenleri selamladı. Selamlama töreni ardından kısa konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, katılanlara keyif dolu anlar yaşamaları dileğinde bulunarak, şöyle dedi:
 
"Bugün bizim için çok mutlu bir gün. Türkiye’nin en güzel deve güreşi alanlarından birisine güzel bir havada toplanarak Yörük geleneğini icra ediyoruz. Bizi biz yapan değerleri korumanın ne kadar önemli olduğunu ülkemizin geçtiği bu sıkıntılı süreçlerde daha iyi anlıyoruz. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara karşı hep bu birlik beraberlik tablosunu göstermeliyiz. Unutmayalım ki bizi biz yapan geleneklerimizdir. Bu işe emek veren tüm devecilerimize teşekkür ediyorum. Bu etkinlikle Yeni Milasspor Kulübü’ne destek veriliyor. İnşallah sporcularımız da bu yıl şampiyon olacaklar." 
 
Başkan Tokat’ın yaptığı konuşmanın ardından develer "Kaymakamlık", "Belediye Başkanlığı", "Tertip Komitesi" ve "Yeni Milasspor Kulübü" kategorilerinde kıyasıya mücadele verdi. Deve güreşi sevenler, güreş alanında bulunan davul ve zurnacıların seslendirdiği müzikler eşliğinde mangal keyfi yaparak müsabakaları izledi. Güreşler sırasında bazı deve sahipleri ezilme tehlikesi geçirdi.
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2016, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER