Dev Dalgalar Balıkçı Teknelerini Batırdı

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde yağmur ve fırtına nedeniyle oluşan 5 metrelik dalgalar, balıkçı barınağındaki teknelerin batmasına ve zarar görmesine yol açtı.

Dev Dalgalar Balıkçı Teknelerini Batırdı
Alanya ve çevresinde 2 gündür etkisini sürdüren yağmur ve fırtına, denizde boyu yaklaşık 5 metreyi bulan dalgalar oluşturdu. Türkler Mahallesi’ndeki balıkçı barınağında dün akşam saatlerinde dalgakıranları aşan dalgalar 2 tekneyi batırırken, çok sayıda tekne de zarar gördü. Tekneler vinç yardımıyla kıyıya alınırken, dalgalara rağmen teknelerini kurtarmaya çalışan balıkçılar ise yetkililere isyan etti.
 
’ASIL BARINAĞIMIZA OTEL YAPILDI’
 
Dalgaların gece boyunca etkisini sürdürdüğü barınakta, akrabalarının teknelerini kurtarmaya çalışan balıkçılardan 35 yaşındaki Kamil Erdoğan şunları söyledi:
 
"Asıl barınağımız Avsallar’daydı. Oraya otel yapıldığı için bizi buraya gönderdiler. O zamanın kaymakamının önderlik etmesiyle buraya liman yaptılar. Her tarafı açık bir yerde liman olmaz. Gecenin bu saatinde rezil olduk ve tekneler battı. Bizden para toplandı bu liman için, ancak hali ortada. Bu balıkçılar 3 liralık balık tutuyor, 10 liralık masraf yapıyor. Yetkililer buraya gelip görsün, bize yardım etsin."
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER