Dershaneler Kapanıyor

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dersanelerin kapatılacağı yönündeki açıklamalar için net konuştu. Arınç; mevcutları kapatarak yola devam edeceğiz, yerine eğitimi daha güçlendirerek, dersanelere ihtiyaç duyulmayacak hale getirilebilir dedi.

Dershaneler Kapanıyor

4+4+4 eğitim sistemi bir yenilik getiriyor. Kısmet olursa bu önümüzdeki günlerde parlamentoda görüşülecek, zenginleştirilerek kabul edilecek. Bu eğitim sisteminin daha nitelikli bir eğitim verme konusunda yardımcı olacağına inanıyoruz. Dersaneler hayatın bir gerçeği. Gençlerimiz ortaokuldan itibaren sınavlara hazırlanmak için dersaneye gidiyorlar, eksiklerini gidermek istiyorlar. Sınavlarda başarılı olmak için sınav sistemine adapte olmak istiyorlar. Halkımız bundan hem memnun. Hem de masraf getirdiği için şikayetçi. Bu dersaneler, yaşamak için öğretmenlerine para ödüyor, kira ve giderlerini karşılamak için öğrencilerden para alıyor. Eğitim sistemi yeterli olursa sınavlara daha kolaylıkla hazırlanabilinirse kendiliğinden bu dersanelere ihtiyaç kalmayabilir. 

Gençlerimizin ayrıca masrafa ihtiyaç kalmaksızın bütün sınavlarda başarılı olmak amacıyla okul içi eğitimin daha da güçlendirilmesi ve takviye edilmesidir. Zaman içinde bunu gördüğünde dersaneler de kendiliğinden başka bir eğitim kurumu haline gelecektir.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2012, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER