banner51

Depremzede Çocuklardan Annelerine Pasta

Depremin vurduğu Van'da evi hasarlı olan vatandaşların barınmaları için kurulan Anadolu Konteyner Kenti'nde Anneler Günü etkinliği düzenlendi. Ekmek, pasta ve çikolata üreticisi Puratos'un düzenlediği etkinlikle bu kez çocuklar kendi elleri ile pasta yaparak annelerine hediye etti. Puratos'un ustalarının eşliğinde pastalarını süsleyen çocuklar, aynı zamanda palyaço gösterileri ile eğlendi.

Depremzede Çocuklardan Annelerine Pasta

 

 Belçikalı ekmek, pasta ve çikolata ham madde üreticisi Puratos, Anneler Günü'ne özel düzenlediği "Anne Sana Pasta Yaptım" etkinliği bu yıl Van Anadolu Konteyner Kenti'nde yapıldı. Puratos'un pasta ustaları eşliğinde mutfağa giren çocuklar, kendi elleri ile hazırladıkları pastalar yaparak annelerine hediye etti. Anadolu Konteyner Kenti'nde düzenlenen Anneler Günü etkinliğine Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel, konteyner kent sakini anne ve çocukları katıldı. Ustalarla birlikte pasta yapan Van Vali Yardımcısı Özel, yaptığı pastayı konteyner kentin en yaşlı üyesi olan Kaniye Erdemirel'e hediye etti. Konteyner kentin en yaşlı annesi olan Kaniye'nin elini öpen Özel, anneler günü hediyesini de verdi. Depremde evi yıkılan 85 yaşındaki Kaniye Demirel, kendisine gösterilen ilgi karşısında oldukça duygulandı.  Palyaçoların oyunları ile eğlenen konteyner kentteki çocuklar yüzlerini de palyaçolarla birlikte boyadılar. Ardından ustalarla birlikte hayallerindeki pastayı yaparak süsleyen çocuklar, pastaları da annelerine hediye etti. Düzenledikleri etkinlikle ilgili bilgi veren Puratos Türkiye Pazarlama Müdürü Bora Akın, "Anne Sana Pasta Yaptım etkinliği bizim için geleneksel hale geldi. Bu yıl ikincisini düzenledik. Geçtiğimiz yıl İstanbul'da yapmıştık. Çocukların çok yoğun ilgisiyle karşılaştık, hem eğlendiler, hem de pastacılığa dair yeteneklerini görme fırsatını yakaladılar. Anneler de çocuklarının yaptığı pastayı hediye olarak alınca çok anlamlı oldu. "Anne Sana Pasta Yaptım" etkinliğini her yıl başka bir şehirde yapmayı planlıyoruz. Bu yıl Van'ı seçmemizin nedeni, konteyner kentte yaşayan çocukların bir günlüğüne de olsa, pastacılıkla tanışması ve kendi elleriyle pasta yaparak annelerine tatlı bir hediye vermelerini sağlamaktı. Puratos Türkiye olarak pastacılığın yaygınlaştırılmasında, çikolata ve ekmekçiliğin de daha özenli ve sağlıklı üretilmesinde kendimizi sorumlu görüyoruz. Bu yüzden her ay yurtdışından ekmek ve pasta uzmanları getirerek, Türk ustalarına eğitim veriyoruz." dedi. 
Etkinliğe katılan Van Vali Yardımcısı Mehmet Özel ise düzenlenen etkinliğin çok anlamlı olduğunu söyledi. Tüm annelerin anneler gününü kutladığını belirten Mehmet Özel, "Deprem geçiren annelerimizin anneler günü kutluyorum. Annelerimize bu güzel gününde sevindiren Puratos'a teşekkür ederim.  Konteyner kentlerde sosyal etkinliklerimiz devam ediyor. 23 Nisan etkinliklerini burada yaptık. Bu gün de anneler günü vesilesi ile bir araya geldik." diye konuştu. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 17:42
YORUM EKLE

banner47