banner51

Denizli'ye 121 Proje

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl içerisinde uygulamaya koymayı planladığı 121 projenin tanıtım toplantısında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, belediyeciliğin sadece yol, su, köprü, temizlik olmadığını, şehirler inşa etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Denizli'ye 121 Proje
AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, aralarında İzmir, Antalya ve Ankara karayollarının kesistiği Üçgen Kavşağı’na köprülü kavşaklar projesinin de olduğu 121 projeyi tanıttı. Colossae Otel’de düzenlenen 2016-17 Yılı Eylem Planı tanıtım toplantısına Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti Denizli milletvekilleri Şahin Tin ve Cahit Özkan ile çok sayıda davetli katıldı. Bugüne kadar Denizli için büyük hayaller kurup, büyük projelere imza attıklarını savunan Başkan Zolan, "Bizim için büyükşehir demek büyük hizmetler demektir. 121 projeyi 1 yılda hizmete sokacağız" dedi.
 
Bakan Sema Ramazanoğlu ise, Selçuklu ve Osmanlı’dan miras aldıkları şehirlerin medeniyetin özüyle şekillendiğini belirtirken şöyle konuştu:
 
"Şehir; bir toplu yaşama mekanıdır. Bunun için de toplu yaşama iradesi gerektirir. Toplu yaşama iradesi fedakarlıkla, hakla, hukukla, sevgi ve dayanışma ile mümkündür. Şehirler, taşa, toprağa, suya, kuşa, ağaca, komşuya, yoldan geçene, şehrin insanına karşı sorumlu olunan mekanlardır. Bugünden yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşımanın bilinciyle insanımızı, şehrin odağı haline getirmek; şehirlerimizi huzurlu, mutlu ve özgüven içinde yaşayan insanlardan oluşan kaliteli birer yaşam merkezi haline dönüştürmek, mekan planlamasında temel prensibimizdir. AK Parti iktidarları döneminde; geleneksel şehir ve mimari anlayışımızı, günümüz teknoloji ve iletişim imkanlarıyla sentezleyerek yaşanabilir şehirler inşa etmek hedeflerimiz arasında yer almıştır. Yerel yönetimlerde belediyecilik anlayışındaki değişim; belediyeciliğin sadece yol, su, köprü, temizlik olmadığını bize göstermiştir. Sosyal belediyecilik anlayışımız, insan hayatının her alanına dokunan hizmetler üretmeyi esas alıyor."
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2016, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER