Denizli'de Yoğun Kar Mesaisi

Denizli’ye yılın en etkili ikinci kar yağışı dün gerçekleşti. Denizli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ilk etapta Çal, Çivril, Çameli ve Buldan ilçelerinde başlayan kar temizleme çalışmaları, akşam saatlerinde karın şiddetini artırmasıyla kent geneline yayıldı.

Denizli'de Yoğun Kar Mesaisi
 
Çal, Çivril, Çameli ve Buldan’ın ardından Pamukkale ve Merkezefendi ile birlikte Güney, Babadağ, Serinhisar, Çardak, Bekilli, Bozkurt, Tavas, Kale, Acıpayam ve Honaz ilçelerinde de karla mücadele eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, özellikle ana arterlerin kapanmaması için yoğun mesai harcadı. Akşam saatlerinde kent geneline yayılan Denizli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın kar temizleme çalışmaları sabaha kadar sürdü.
 
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan temizlik ekipleri de Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisinde bulunan bulvar ve ana caddelerin kaldırımlarında sabah 05.30’dan itibaren çalışmalara başladı.
 
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi’nin kent genelinde etkili olan yoğun kar yağışına karşı başarılı bir şekilde mücadele ettiğini söyledi. Kar yağışı ile birlikte kent merkezi ve ilçeler olmak üzere tüm bölgelere anında müdahale edildiğini vurgulayan Başkan Zolan, "Çalışmalarımız sabahın ilk saatlerine kadar yoğun bir şekilde devam etti. Karın etkisi azaldıktan sonra da ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER