Denizli'de MHP'den Ülkücülere Sağduyu Çağrısı

MHP Denizli İl Başkanı Ferudun Ünal, Kobani’de yaşananları bahane eden terör örgütü PKK sempatizanlarının ayaklanma girişiminde bulunduğunu belirterek, "Ülkücüler sağduyulu olsun. Ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlere prim vermeyelim" dedi.

Denizli'de MHP'den Ülkücülere Sağduyu Çağrısı
Ülke genelinde son günlerde düzenlenen IŞİD’in Kobani saldırılarını protesto eylemlerinde yaşananlara dikkat çekmek isteyen MHP Denizli İl Başkanı Ferudun Ünal, yazılı açıklamayla ülkücülere seslendi. Terör örgütü PKK sempatizanlarının yurt genelinde Kobani’de yaşanan gelişmeleri bahane ederek ayaklanma girişiminde bulunduğunu söyleyen MHP Denizli İl Başkanı Ferudun Ünal, "Suriye’nin Ayn-El Arap kasabasında, bir süredir eli kanlı iki terör örgütü çatışmaktadır ve maalesef en büyük zararı yine coğrafyanın sivil halkı görmektedir. Ayn-El Arap’ta yaşayan sivillere karşı Türkiye Cumhuriyeti kucağını açarak insaniyetini bir kez daha göstermiştir. Buna rağmen terör örgütü PKK militanları ve destekçileri, Ayn-El Arap’daki iç savaş ortamını ve yaşanan IŞİD-PKK/YPG çatışmalarını gerekçe göstererek yurt genelinde bir ayaklanma girişiminde bulunmuş, vatandaşlarımız hayatını kaybetmiş, onlarca vatandaş ise yaralanmıştır. Sokaklar alev topuna dönmüş, kamu malları ve araçları tahrip edilmiş, işyerleri yağmalanmıştır" dedi.
 
ÖNCELİĞİMİZ TÜRK MİLLETİNİN MENFAATİ
 
PKK’nın siyasi iktidarın yüz vermesiyle iyice şımardığını iddia eden Ünal, PKK’nın IŞİD’e karşı gösteremediği cesareti Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı gösterdiğini ileri sürdü. Ferudun Ünal açıklamasında şöyle dedi:
 
"Bu süreçte Türk Bayrağı alenen hedef alınmış, yüzlerini dahi saklama ihtiyacı hissetmeyen insan müsveddeleri bayrağımızı indirmeye çalışmış, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Atatürk’ün heykelleri yakılmıştır. Kamu binalarına saldırılmış, adliye ve emniyet binaları dahi kuşatılmıştır. Ortaya çıkan bu tabloda siyasi iktidarın pasif ve vurdumduymaz duruşu sonucu, güvenlik güçleri yetersiz kalmış, tabiri caizse meydan bu başıboş sokak serserilerine bırakılmıştır. Türk Devleti ve Milleti namına mukaddes saydığımız tüm değerleri hedef alan hainler sürüsü, milli duruşun kalesi konumundaki ülkücü hareketi de hedef alan provokatif eylemler gerçekleştirmişlerdir. Ocak ve parti teşkilatlarımızın binalarına yönelik mütecaviz eylemlerde bulunularak üküdaşlarımız kavganın içine çekilmeye çalışılmıştır. Milliyetçi, ülkücü hareket olarak önceliğimiz Türk Milleti’nin menfaatleri ve Türk Devleti’nin bekasıdır. Tüm ülkücüler bu olaylarda sağduyulu olsunlar. Ülkemizin huzurunu bozmak isteyenlere prim vermesinler."
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2014, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER