banner51

Denizli'de '14 Aralık' Eylemi

Denizli’de, 14 Aralık’taki operasyonlara tepki göstermek için hafta başından bu yana Adliye Sarayı önünde yapılan protesto eylemleri sürüyor. Bugün de Adliye Sarayı karşısındaki Adalet Parkı’nda toplanan yaklaşık 2 bin kişi operasyonu protesto etti.

Denizli'de '14 Aralık' Eylemi
Samanyolu televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Hidayet Karaca’yla birlikte dört kişinin tutuklandığı 14 Aralık Operasyonu’na tepki göstermek için Denizli’de hafta başından bu yana sürdürülen protesto eylemleri Adalet Parkı’nda bugün de yapıldı. Denizli Adliye Sarayı karşısındaki Adalet Parkı’nda bugün öğle saatlerinde toplanan yaklaşık 2 bin kişi ’Medyaya darbe’, ’Demokrasiye darbe’, ’Özgür basın susmaz’, ’Zalimlere boyun eğmeyeceğiz’, ’Hepimiz Ekremiz, hepimiz Hidayetiz’, ’Sevdamız millet, davamız hizmet’ yazılı dövizler taşıyıp sloganlar attı. Bazı sivil toplum örgütleri ile sendikaların da destek verdiği eyleme katılanlar Kur’an ve dualar okudu. Bazı eylemciler bir havuzda gemi yüzdürürken, bazı eylemciler de üzerinde ’demokrasi’ yazılı tabut taşıdı.
 
TUTUKLANAN KOMİSER YARDIMCISININ ANNESİ DE KATILDI
 
İstiklal Marşı okunarak başlayan eyleme katılanlar baskılardan yılmayacaklarını söyledi. Terör ve yolsuzluk soruşturmalarında görev alan polislere yönelik operasyonda gözaltına alınan ve tutuklanan Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz’ın annesi Ayşe Korkmaz da konuştu. Ayşe Korkmaz, oğlunu hapishaneye hacı uğurlar gibi uğruladıklarını, karşılarken de aynı şekilde karşılayacaklarını belirterek, "8 gündür evimde sıcak odamda bu manzarayı gördükçe gururuma yediremedim. İçime sindiremedim. Bu temiz insanların içinde olayım diye geldim" dedi. Yaklaşık iki saat süren eylem olaysız sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER