Denizli Valisi Gözyaşı Ve Dualarla Uğurlandı

Denizli’de 3 yıl valilik yapan ve son Valiler Kararnamesi ile merkeze alınan Abdülkadir Demir, gözyaşları ve dualarla uğurlandı. Vali Abdülkadir Demir, eşi Nurtaç Demir ve 3 oğlu Vali Konağı’ndan bu sabah ayrılarak İstanbul’a hareket etti.

Denizli Valisi Gözyaşı Ve Dualarla Uğurlandı
 
Denizli Valiliği görevine 3 yıl önce başlayan Abdülkadir Demir, 10 gün önce İçişleri Bakanlığı’na merkez valiliğine alınması yönünde verdiği dilekçe ardından, Valiler Kararnamesi ile merkez valiliğine alındı. Veda yemekleri ve ziyaretleri ardından Vali Abdülkadir Demir, eşi Nurtaç Demir ve 3 oğlu bu sabah Denizli’ye veda etti. Vali Demir ve ailesi Vali Konağı’ndan gözyaşları ve dualarla uğurlandı.
 
Vedalaşmaya AK Parti’li Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar, vali yardımcıları, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, daire müdürleri ile sivil toplum örgütü başkanları ve çok sayıda kişi katıldı. Valilik Konağı bahçesinde kendisini uğurlamaya gelenlerle bir süre sohbet eden Vali Demir, eşi ve oğullarıyla veda fotoğrafı çektirdi. Fotoğraf karesine Vali Konağı’nın sevimli köpeği ’Badem’ de girdi. Vali emir daha sonra kendisini uğurlamaya gelenlerle vedalaştı. Vedalaşma sırasında duygusal anlar oldu.
 
Vali Demir’in eşi Nurtaç Demir’in gözleri dolarken, vedalaşmaya gelen bazı kadınların ve bazı valilik çalışanları gözyaşlarını tutamadı. Vali ve ailesi için emekli bir imam dua okudu. Vali Demir ve ailesi duanın ardından otomobilleriyle İstanbul’a hareket etti. Denizli Valiliği’ne, Vali Şükrü Kocatepe göreve başlayıncaya kadar Vali Yardımcısı Abdullah Acar’ın vekalet edeceği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER