Denizli Semaları Renklenecek

Dünya Kupası Yamaç Paraşütü Süper Final yarışları 24 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında Denizli’de yapılacak. Şampiyonaya ön elemelerde başarılı olan 30 ülkeden 125 sporcu katılacak. Pamukkale’de başlayacak etkinlik hava durumuna göre; Çökelez, Yaylacık ve Bozdağ’da sürecek.

Denizli Semaları Renklenecek
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, kentin son yıllarda yamaç paraşütünün aranılan merkezi olduğunu, 2 yıldan bu yana Ön Dünya Kupası elemelerinin Çameli Yaylacık Dağı’nda gerçekleştirildiğini söyledi. Bu yıl 5 ülkede düzenlenen ön elemelerin ardından, uluslararası federasyon tarafından coğrafi koşullar ve uçuş kombinasyonları dikkate alınarak Dünya Kupası Süper Finali’nin Denizli’ye alındığını belirten İbanoğlu, şöyle dedi::
 
"Müdürlüğümüz koordinesinde yapılacak yarışlar Pamukkale Çökelez Dağı’ndan resmi deneme uçuşlarıyla başlayacak. Organizasyonda yaklaşık 40 kişi görev alacak. Dünyanın en iyi yamaç paraşütçülerinin katılacağı finallerde Dünya ve Avrupa Şampiyonu Çek pilot Petra Slivova, İtalyan pilot Nicole Fedele, Dünya Kupası Şampiyonu İspanyol pilot Felix Rodriguez Fernandez de yarışacak."
 
HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
 
Organizasyon hazırlıklarının sürdüğünü belirten İbanoğlu, şöyle devam etti:
 
"Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları aralıksız sürüyor. Pamukkale’deki pist alanında sporcu ve seyirciler için genel ihtiyaçlar tedarik ediliyor. Sporcuları ve resmi görevlileri taşıyacak ulaşım ve toplama araçları, acil durum ve arama kurtarma ekipleri, her türlü teknik, emniyet ve sağlık tedbirleri için Denizli Valiliği tarafından ilgili kurumlar görevlendirildi. 12 gün sürecek yarışmalarda uçuşlar farklı günlerde Pamukkale Çökelez, Çameli Yaylacık ve Nikfer Bozdağ’dan gerçekleşecek."
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER